Kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli

no

 Ilgtspējīga ūdens pudele ir lielisks risinājums, kas ikdienā palīdz samazināt atkritumu daudzumu un parūpēties par to, lai vienmēr līdzi ir dzeramais ūdens. Pieņemot lēmumu par ilgtspējīgas ūdens pudeles iegādi, ir jāņem vērā arī piemērotas pudeles izvēle. Tā ne vienmēr ir tik ātra un vienkārša, jo ūdens pudeļu piedāvājums ir ļoti plašs – sākot no dizaina un materiāla līdz pat praktiskiem pudeles lietošanas nosacījumiem.

Šis raksts palīdzēs atrast tieši tev piemērotu pudeli, balstoties uz tavu dzīvesveidu un ikdienas paradumiem.

Kāpēc izvēlēties ilgtspējīgu ūdens pudeli?

kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli

Pirmkārt, tas ir dabai draudzīgāks veids, kā ikdienā samazināt atkritumu daudzumu. Izejvielas, kas tiek izmantotas vienas ilgtspējīgās pudeles ražošanai ir mazākas un daudz ilgnoturīgākas, nekā izejvielas, kas tiek izmantotas plastmasas pudeļu ražošanā. Katru reizi, kad tu no jauna piepildi savu ilgtspējīgo ūdens pudeli, tu pasargā dabu no kārtējās plastmasas pudeles, ko tu varēji izmantot.

Otrkārt, ilgtspējīga ūdens pudele ilgtermiņā izmaksā daudz mazāk nekā plastmasas ūdens pudeles, kas tiek iegādātas katru dienu. Izdevīgāk ir iegādāties vienu kvalitatīvu ūdens pudeli un samaksāt par to vairāk, nekā dzert ūdeni no plastmasas pudelēm un ļaut iztērētajai naudas summai ar katru dienu pieaugt. 

Treškārt, mums katram pieejamais ūdens mājās no krāna ir tik pat veselīgs kā veikalā nopērkams dzeramais ūdens. Vairāk par to iespējams izlasīt rakstā Vai krāna ūdens ir veselīgs.

Kas jāņem vērā pirms pudeles izvēles

kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli

Pirms doties uz veikalu iegādāties ilgtspējīgu ūdens pudeli, ieteicams apkopot informāciju un laikus noskaidrot, kāda pudele būs piemērota tieši tev. Zemāk uzskaitīti noderīgi faktori, kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli.

Kādam mērķim pudele paredzēta?

Zinot, kādam mērķim iegādātā pudele tiks izmantota, veikt pareizo izvēli būs daudz vienkāršāk. Ūdens pudeles var tikt paredzētas gan ikdienas gaitām, gan arī īpašiem notikumiem – sportošanai, skriešanai, ceļošanai, riteņbraukšanai u.c. Balstoties uz pudeles funkcionalitāti, izdosies arī saprast, kāda pudele ir tieši tavam dzīvesveidam piemērotākā izvēle.

Lokāmas un nelokāmas pudeles

Ūdens pudeles dažādu vajadzību gadījumos tiek ražotas arī lokāmā formā. Gadījumos, kad nepieciešams taupīt vietu, piemēram, ceļojumu koferos un somās, noderētu pudele, ko iespējams salocīt. Tādā veidā to ir vienkārši paņemt līdzi, tā aizņem maz vietas un jebkurā mirklī iespējams to atlocīt atpakaļ savā oriģinālajā formā. Šādas pudeles ir īpaši noderīgas vairāku dienu pārgājienos.

Tomēr daudz priekšrocību ir arī parastajām pudelēm – tādām, kas savu formu nemaina un tam nav nemaz paredzētas. No stingras pudeles padzerties ir daudz ērtāk, jo tā nemaina savu formu. Turklāt tās bieži vien noder arī kā citi funkcionāli instrumenti – reizēs, kad nākas improvizēt, stingra ūdens pudele var kalpot arī par ūdens izturīgu kārbu, mīklas rulli un reizēm pat āmuru. 

Ātra piekļuve ūdenim

Ūdens pudeles mērķis ir pārnēsāt dzeramo ūdeni un veldzēt slāpes – tāpēc īpaši svarīgi ir atrast tādu pudeli, kas pēc iespējas atvieglo pieeju ūdenim. Galvenā loma šajā gadījumā ir pudeles atverei – vai tā ir ar skrūvējamu korķi vai ātrāk atveramu korķi. Vai pudeles atvere ir plata vai šaura – gadījumos, kad jāpiekļūst ūdenim esot kustībā, piemēram, maratona laikā, ērtāka būtu šaurāka un salmiņam līdzīga ūdens pudeles atvere.

Nu jau ir pieejami dažādi dizaini, kas ir funkcionāli un ērti piemēroti dažādām situācijām – lai ūdeni varētu padzerties arī kustībā. 

Karsta tēja vai atspirdzinošs dzēriens?

Ja tu meklē pudeli, kas saglabā dzēriena temperatūru, tad tev noteikti nepieciešama termo pudele. Tās ir dažādas, taču vidēji spēj uzturēt dzērienu karstu līdz pat 6 stundām, savukārt saglabāt dzērienu aukstu līdz pat 24 stundām. Šis ir lielisks risinājums, kas palīdzēs nenosalt vēsās ziemas pastaigās un pārgājienos. Tas pats ar silto laiku – termo pudeles parupēsies par to, ka tev līdzi vienmēr būs atspirdzinoša sula, ledus auksts ūdens vai kāds veselīgs smūtijs. 

Jāņem vērā, ka termo pudeles nereti ir dārgākas, smagākas un masīvākas. Tāpēc, ja tev nav īpaši svarīgi saglabāt dzēriena temperatūru vai plānojams pudeli izmantot tikai ūdens uzpildei, tad noteikti izdevīgāk ir ietaupīt naudu, vietu un svaru, un iegādaties parastu ūdens pudeli.

No kāda materiāla izvēlēties pudeli?

Nu jau droši vien esi aptuveni veicis izvēli par to, kādam mērķim tev pudele ir nepieciešama un kā tā varētu izskatīties. Atliek vien izvēlēties piemērotu pudeles materiālu, kas ir viens no galvenajiem faktoriem. 

Visplašāk pielietojamie ilgtspējīgās pudeles materiāli ir plastmasa, metāls un stikls – ar dažādām variācijām. Katram no materiāliem ir izveidots priekšrocību un trūkumu saraksts, ko aplūkot zemāk.

Plastmasa

kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli

Izvēlēties ilgtspējīgu plastmasas pudeli noteikti ir labāk, nekā pirkt plastmasas ūdens pudeles katru dienu. Arī plastmasas kvalitāte atšķiras un, lai arī tas nav visnoturīgākais un ilgtspējīgākais materiāls, tam ir vairākas priekšrocības.

Plastmasa pudeles ražotājiem sniedz iespēju izpausties, jo no šī materiāla iespējams izveidot gan lokāmas, gan nelokāmas formas pudeli, gan krāsainu, gan causpīdīgu. Plastmasas pudele cenas ziņā noteikti būs arī lētāka.

Priekšrocības: vieglums, pieejamākas cenas, nebeidzamas dizainu iespējas, caurspīdīgas, ar iespēju sasaldēt ūdeni. 

Trūkumi: ne pārāk izturīgs materiāls, nepārstrādājams, potenciāls BPA kaitējums veselībai.

Metāls

kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli

Ilgtspējīgas metāla pudeles ir izturīgas – gan materiāla ilgtermiņa ziņā, gan izturīgas pret triecieniem. Metāls bojājumu ziņā drīzāk spēs salocīties, nekā izšķīst. Izvēloties metāla pudeli, svarīgi padomāt arī par izturīgu vāciņu.

Priekšrocības: uzticams materiāls, izturīgs, neapdraud veselību, vieglāks par stiklu, var tikt izmantots arī kā gatavošanas trauks, atbilstošs lietošanai trauku mazgājamā mašīnā. 

Trūkumi: smagāks par plastmasu, iespējama metāla piegarša, var tikt ielocīts.

Stikls

kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli

Stikla pudeles piedāvā vislabāko ūdens dzeršanas pieredzi – kaut kas stiklam piešķir to patīkamo sajūtu, kas liek ūdenim garšot svaigāk un labāk. Tomēr, kā jebkuram citam materiālam, arī stiklam ir savi trūkumi.

Priekšrocības: neapdraud veselību, ūdens bez piegaršas, caurspīdīgums ļauj sekot līdzi patērētajam ūdens daudzumam, atbilstošs lietošanai trauku mazgājamā mašīnā.

Trūkumi: smagākais materiāls, trausls, nav piemērots ekstrēmām temperatūrām – vārošam ūdenim vai sasaldēšanai.

Ņemot vērā augstāk minēto informāciju – lai izdodas atrast piemērotu ūdens pudeli!

Komentēt