Kafijas kapsulas vai pupiņas – ko izvēlēties?

no

Ja esi gardas kafijas cienītājs, tad visticamāk kafiju ne tikai iegādājies ārpus mājas, bet gatavo to arī pats. Tā kā garšīgākā kafija nereti tiek gatavota ar kafijas automātiem, tad noteikti tās pagatavošanā izmanto kafijas kapsulas vai kafijas pupiņas. 

Var būt, ka vēl tikai esi šīs izvēles priekšā. Piemēram, ja tikai gatavojies iegādāties savu pirmo kafijas automātu, tad ir dažādi lēmumi, kas palīdzēs izvēles veikšanā. Izvēle starp kafijas kapsulām un pupiņām ir viena no tām. 

Ja nezini, kā izvēlēties savu pirmo kafijas automātu, ieskaties mūsu rakstā Kafijas automāti – kā izvēlēties sev piemērotāko.

Savukārt šajā rakstā pastāstīsim par būtiskāko atšķirību starp kafiju, kas gatavota no kafijas kapsulām vai pupiņām.

Kafijas kapsulas vai pupiņas?

Kafijas kapsulas vai pupiņas?

Lai baudītu gardāko kafiju, svarīgs ir tās pagatavošanas veids. Tā kā kafijas automāti galvenokārt dalās uz divām daļām – kapsulu vai pupiņu automāti, tad tieši to arī salīdzināsim.

Kafijas kapsulu automāts ir paredzēts tikai un vienīgi kapsulām, savukārt pupiņu automāts – kafijas pupiņām. Tāpēc veikt sev piemērotāko izvēli ir ļoti būtiski, jo jaukt abus kopa vēlāk nevarēs.  Labs kafijas automāts ir ieguldījums, tāpēc vērts parūpēties par labu izvēli.

Kafija no kapsulu automāta

Kapsulu automātu lielākā priekšrocība ir tā, ka tavā vietā jau viss tiek sagatavots iepriekš. Kad tiek nopirktas kafijas kapsulas, tās jau ir sakomplektētas piemērotajos izmēros. Viena kapsula – viena kafija. Tās ir noslēgtas līdz pat brīdim, kad tiek gatavota kafija, tāpēc dzēriens vienmēr būs svaigs un kvalitatīvs. 

Iespējams arī eksperimentēt ar dažādām garšām un baudīt kafiju pavisam dažādos veidos. Te atkal pretī ejošais mīnuss ir tāds, ka kapsulu automāti spēj atpazīt tikai sava zīmola ražotās kapsulas. Līdz ar to citu zīmolu kapsulas nevarēs lietot – būs jāpieturas pie izvēles, ko piedāvā tavs zīmols. 

Vēl jāņem vērā cena. Pats kapsulu kafijas automāts ir viens no lētākajiem, taču kapsulas maksā nedaudz vairāk par kafijas pupiņām. Līdz ar to ieguldījums kafijas automātā ir krietni zemāks, taču ikdienas izmaksas var būt lielākas. 

Kafija no pupiņu automāta

Kafijas automāts, kas darbojas uz pupiņām, sniedz autentisku kafijas garšu. Tajā iebērtās kafijas pupiņas tiek smalki samaltas, kas arī veido pašu kafiju. Pupiņu kafijas automāti dalās vēl apakšsadaļās – automātiskie un manuālie. Automātiskie nodrošina ar vienkāršu un ērtu lietošanu, savukārt manuālie piemēroti tiem kafijas gatavotājiem, kas vēlas mainīt proporcijas.

Salīdzinājumā ar kapsulu automātu, pupiņu kafijas aparāta kopšana ir sarežģītāka un tā prasa vairāk laika. Jāpiebilst arī, ka pats pupiņu kafijas automāts ir visai liels ieguldījums, kas cenas ziņā mērāms vairākos simtos. 

Kontrastā gan svarīgi pieminēt, ka pašas kafijas pupiņas ir maciņam draudzīgā cenā. Tās izmaksās lētāk, nekā kafijas kapsulas. Tā kā ilgtermiņā arī kafijas automāta iegāde noteikti atmaksāsies. 

Kādu kafijas automātu izvēlēties?

Kafijas kapsulu automāts

Tagad esi iepazinies ar īsu aprakstu par abiem kafijas automātu veidiem – gan kapsulu, gan pupiņu. Ja vēl joprojām neesi drošs par izvēli, tad šajā sadaļā piedāvāsim vairākus piemērus no ikdienas. 

Atrodi sev atbilstošākos apgalvojumus un uzzini, kāds kafijas automāts tev ir piemērotākais.

Kafijas pagatavošanā svarīgs ir ātrums

Ja tu ikdienā pēc kafijas sniedzies mirkļos, kad tā nepieciešama ātri un vienkārši, tad šaubu nav – tev piemērotākā izvēle būtu kafijas kapsulu automāts. Viss, ko tev vajadzētu izdarīt, ir atrast vēlamo kafijas kapsulu, ievietot to automātā un gaidīt sava dzēriena krūzīti. Pēc dažām sekundēm garda kafija ir gatava.

Katram ģimenes loceklim garšo cits kafijas dzēriens

Visprātīgāk ir iegādāties kafijas automātu tad, ja vismaz vairums no ģimenes ikdienā dzer kafiju. Tad tas ir patiesi izdevīgi. Ja domājam par to, kurš automāts ir piemērotāks ģimenes vajadzībām, tad tas būtu pupiņu automāts ar piena putotāju. 

Katrā ģimenē ir daudz viedokļu un gaumes jautājumu. Katram noteikti garšo sava veida dzērieni. Labs piena putotājs ļaus baudīt ne tikai parastu kafijas, bet arī citus dzērienus – piemēram, pagatavot lates, kapučino un citus.

Kafijas automāta iegādes budžets nav liels

Kafijas automāts daudziem ir ikdienas nepieciešamība, taču tas nenozīmē, ka visi ir gatavi tam tērēt daudz naudas. Šādā gadījumā piemērotākā izvēle būtu kapsulu kafijas automāts, jo to iespējams iegādāties ap 100 EUR vērtībā.

Kapsulu automātus iespējams atrast par salīdzinoši mazām naudiņām, taču ar visai augstu kvalitāti. Šis ir kafijas automātu veids, kas ir draudzīgs maciņam un arī uzticīgs laika gaitā.

Nav daudz vietas kafijas automātam

Pērkot kafijas automātu, ir svarīgi arī apsvērt tā novietošanas vietu. Ja virtuve jau tā ir maziņa un kafijas automātam netiks atvēlēta plaša vieta, tad vislabāk piemērots būs kapsulu automāts. Tie parasti ir vismazākie un kompaktākie. Arī izskata ziņā šis būs gaumīgs gadžets, kas virtuvei  piedos tikai pozitīvu vērtību.

Kafijas pagatavošanu vēlies apgūt profesionālākā līmenī

Un visbeidzot – ja vēlies kafijas gatavošanu apgūt augstākā līmenī, tev piemērotākais būs manuālais pupiņu automāts. Kafijas pagatavošanu varēsi pilnībā kontrolēt pats, izvēloties sev piemērotākās ūdens, kafijas un saldinātāju proporcijas.

Ceram, ka šis raksts palīdzēja veikt lēmumu par labu tev piemērotākajam automātam!

Raksts tapis sadarbībā ar Es mīlu kafiju uzņēmumu, kura piedāvājumā ir garda kafija un tēja, kā arī viss nepieciešamais to pagatavošanai.

Lai izdodas atrast sev piemērotāko!

Komentēt