Kafijas automāti – kā izvēlēties sev piemērotāko?

no

Dzerot kafiju katru dienu un, iespējams, pat vairākas reizes dienā, vērts apsvērt domu par sava kafijas automāta iegādi. Ilgtermiņā tas patiešām ir lētāk un bez šaubām arī ērtāk. Uzreiz rodas jautājums par to, kā tad no visiem zīmoliem un veidiem izvēlēties sev piemērotāko?

Šajā rakstā esam apkopojuši vairākus ieteikumus par to, kas jāņem vērā jauna kafijas automāta iegādes jautājumā.

Izvērtē dažādus kafijas automātu veidus

Pirms vēl sāc domāt par to, kādas funkcijas tev kafijas automātā būtu vissvarīgākās, nepieciešams izvērtēt, kurš kafijas automātu veids tev būtu vispiemērotākais. Šeit esam izvērtējuši 4 galvenos veidus, kas tev palīdzēs atvieglot pirmo izvēles soli.

Kapsulu kafijas automāti

Vispieejamākais un vienkāršāk lietojamais kafijas automātu veids bez šaubām ir kapsulu kafijas automāti. Nosaukums jau pasaka priekšā, ka, lai pagatavotu kafiju, tev automātā ir jāievieto sava iemīļotākā dzēriena kapsula. Dažas sekundes un dzēriens ir gatavs – automāts par visu parūpējas pats!

Arī šo automātu kopšana ir visai vienkārša un cena salīdzinoši neliela. 

Jāņem vērā, ka ar šādu kafijas automātu vienmēr mājās ir jābūt kapsulu rezerves krājumiem. Katram kapsulu automātam ir piemērotas tikai un vienīgi sava uzņēmuma kafijas kapsulas, tāpēc citas var arī nederēt. Tas liks papūlēties īsto kapsulu meklējumos. 

Tā kā šis ir vienkāršākais kafijas pagatavošanas veids, tad arī cenas ziņā šīs kapsulas izmaksā vairāk nekā kafijas pupiņas.

Automātiskie pupiņu kafijas automāti

Nākamais ir automātisko kafijas automātu veids, kas darbojas ar pupiņām. Pupiņu kafijas automāti vairums gadījumos tiek veidoti jau ar piena putotāju. Tas paver plašākas iespējas izvēlēties baudīt ne tikai kafiju, bet arī lates un kapučino.

Salīdzinot ar iepriekšējo kafijas automātu veidu, šis atvieglo lietošanu, jo piemērotas ir jebkura zīmola kafijas pupiņas. Varēs arī eksperimentēt ar dažādas izcelsmes un zīmolu kafijas pupiņām, atrodot savas iecienītākās. Automātiskā kafijas automāta tīrīšana aizņem vairāk laika.

Izmaksas ilgtermiņā būs zemākas par to, kas tiek iztērēts regulāri pērkot kafiju kafejnīcās. Taču, iegādājoties šāda veida automātu uzreiz, nāksies iztērēt vismaz trīs reizes vairāk līdzekļu nekā par iepriekš minēto kapsulu automātu. 

Manuālie pupiņu kafijas automāti

Uzreiz nākošais pieejamais kafijas automātu veids ir manuālais. Tas ir piemērots tiem cilvēkiem, kas pilnībā vēlas būt noteicēji pār savu kafijas krūzīti. Ar manuālo pupiņu kafijas automātu palīdzību iespējamas tādas funkcijas kā noteikt kafijas ekstrakcijas laiku, putot pienu, noteikt  ūdens un kafijas proporcijas. 

Jāņem vērā, ka šāda kafijas automāta cena ir ļoti augsta. Šis būs īstais pirkums tiem, kam kafijas tase ir kas vairāk par ikdienas dzērienu. Ja ir vēlme un spēja novērtēt augstas kvalitātes kafiju kā mākslas formu, tad manuālais pupiņu kafijas automāts ir īstais.

Vērts piebilst, ka tie, kas nekad ar šadu automātu nav darbojušies, sākotnēji noteikti nezinās, kā ar to darboties.

Profesionālie kafijas automāti

Un visbeidzot nākošais sarakstā ir profesionālie kafijas automāti, kas paredzēts profesionālai darbībai – restorānos un kafejnīcās. Tie ir speciāli veidoti ar augstu darbspēju, lai vienas dienas laikā varētu bez problēmā nodrošināt desmitiem un pat simtiem kafiju.

Šī kafijas automāta izvēle visbiežāk tiek izvēlēta tikai un vienīgi lielam cilvēku daudzumam – ja jāapkalpo ēdināšanas vietu klienti. Nereti šādi automāti atrodas arī lielos ofisos. Tie izmaksā daudz, taču, ja nepieciešama liela slodze, tad tie izcili dara savu darbu. 

Parastam kafijas lietotājam nepeiciešamības pēc šāda līmeņa kafijas automāta, protams, nav.

lafijas automāti

Nosaki savu budžetu

Kad esi izsecinājis, kādu automāta veidu tu meklē, var ari sākt domāt par citiem nosacījumiem. Pirmais, kas noteikti izskrien cauri prātam, ir cena. Kā jau ar katru lielu pirkumu, ir svarīgi atrast labāko darījumu par labāko kvalitāti. 

Iesakām sākotnēji papētīt kafijas automātu tirgu un aptuveni saprast, kādas ir cenas dažādās vietās. Vēlāk veikt izpēti un salīdzināt konkrētus modeļus – vai tiešām tiek pārdota kvalitāte, vai tikai kāds zināmāks brends. 

Jāpiebilst, ka kafijas automāts ir liels ieguldījums ikdienas ērtībā. Tā ir luksusa prece un jārēķinās ar to, ka tai vajadzētu kalpot gadiem ilgi. Tāpēc nevajadzētu arī meklēt veidus, kā papildus ietaupīt uz kvalitātes rēķina.

Pievērs uzmanību kafijas automāta funkcionalitātei

Kad būsi gatavs izvēlēties sev piemērotāko kafijas automāta veidu, ņem vērā tā funkcionalitāti. Kārtīgi izpēti, kādas ekstras un funkcijas tev būtu nepieciešamas – piena putotājs, konkrēti kafijas pagatavošanas veidi utt.

Svarīgi arī ņemt vērā, vai kafijas automāts ir paredzēts tev vienam vai, piemēram, visai ģimenei. Ja kādam garšo ne tikai parasta kafija, bet arī lates, tad bez piena putotāja neizdosies iztikt. Daudziem tieši piena putotājs ir svarīgākais nosacījums, izvēloties kafijas automātu.

Ņem vērā arī to, cik grūti un laikietilpīgi būs kopt konkrēto kafijas automātu. 

kafijas automāti

Izvērtē konkrētā kafijas automāta izdevumus

Atceries, ka, pērkot kafijas automātu, svarīgi aizdomāties arī par tā izdevumiem. Ar to, ka tiks nopirkts kafijas automāts, izdevumi nebeigsies.

Kā jau minējām iepriekš, kapsulu automāts ir vislētākais, taču pašas kapsulas izmaksā visai daudz. Līdz ar to vērts padomāt, vai izdevīgāk nebūtu ieguldīt vairāk līdzekļu paša automātā, lai kafijas pagatavošana būtu lētāka.

Lai garda un vienkārša kafijas pagatavošana!

Ja vēlies atrast dažādas dāvanas kafijas cienītājiem, tad ieskaties mūsu rakstā Dāvanu idejas tiem, kam garšo tēja vai kafija.

Komentēt