Kāda ir tava iemīļotā kafijas krūze

no

Tēja un kafija ir populārākie karstie dzērieni visā pasaulē. Daudzi no mums nevar iedomāties ikdienu bez to malkošanas. Līdz ar to arī teju katram no mums ir sava iecienītākā kafijas krūze, kas katru dienu sniedz nelielu prieka devu.

Vai kādreiz esi domājis par to, kas tavu mīļāko kafijas krūzi padara īpašu? Varbūt tas ir veiksmīgi izvēlēts krūzes dizains, bet varbūt arī kāds cits aspekts. Šajā rakstā esam aprakstījuši veidus, pēc kā varētu mēģināt noteikt iemīļotās ikdienas kafijas krūzes parametrus un saprast, kas tev ir licis izvēlēties konkrēto krūzi.

Izmērs, tilpums un krūzes forma

iemīļotā kafijas krūze

Noteikti būsi pamanījis, ka katrs karstā dzēriena veids tiek servēts dažāda izmēra krūzēs. Piemēram, visiem zināms, ka kafija nereti tiek pasniegta mazākās krūzītēs, nekā tēja. Nemaz nerunājot par lielā izmēra kafijas latēm vai pavisam mazajiem espreso šotiem.

Īsteniem kafijas cienītājiem un brūvētājiem būs izvēlēts noteikts krūzes tilpums, lai varētu pagatavot savu iecienītāko kafiju. Tie, kas veido kafijas pagatavošanas proporcijas paši, jau noteikti zina, cik stipru kafiju sev gatavot. 

Ir daži ieteikumi, kas tev varētu palīdzēt saprast, kāpēc krūzes izmēram ir nozīme.

Dzēriena stiprums

Visvienkāršākais princips, pēc kura vadās arī kafejnīcas un restorāni – jo stiprāks dzēriens, jo mazāka krūzīte. 

Šis princips var kalpot par atgādinājumu un arī kontroles mehānismu vienlaikus. Piemēram, ja zini, ka tev dienas laikā gadās izdzert vairākas kafijas krūzes, varbūt vērts parūpēties par to, lai tās nav liela tilpuma krūzes. Līdz ar to – dienas laikā mazāk uzņemtā kofeīna daudzuma arī tad, ja dienas ritms prasa vairākas krūzes.

Dzēriena tilpums, ko vari izdzert

Jāņem vērā arī tavi personiskie rādītāji. Viens var izdzert milzīgu tējas krūzi un uzreiz doties pagatavot nākošo, kamēr kāds cits spēj izdzert tikai pavisam mazu tējas krūzīti vienā piegājienā. Tas pats attiecas arī uz citiem siltajiem dzērieniem. Izvēloties savu krūzi, padomā par to, kāds ir tavs optimālais dzēriena tilpums, ko vienā reizē vari uzņemt.

Krūzes turēšanas ērtums

Protams, krūzes izmērs ir svarīgs arī pavisam praktiska iemesla dēļ – jādomā par to, kāda izmēra krūzi tev pašam būs visērtāk turēt rokās. 

Arī mēs katrs esam dažādos izmēros, kas ir pavisam pašsaprotami. Līdz ar to atšķiras arī roku izmēri un tas, kāda izmēra krūzes mums turēt rokās būs visērtāk un efektīvāk.

Krūzes mērķis

Vēl viens iemesls, kāpēc rūpīgāk apsvērt savas izvēlētās krūzes izmēru, ir krūzes mērķis. Tas vairāk attiecas uz gadījumiem, ja izvēlies sev ceļojumu krūzi, piemēram. Ja tā būs krūze atpūtai pie dabas, tad varbūt tilpumam vajadzētu būt mazākam – lai mazāks svars un krūze ir funkcionāla. 

Savukārt, ja krūzi iespējams aizvērt (termokrūze), tad var izvēlēties arī daudz lielāku krūzes izmēru. Tā kā to nevajadzēs izdzert vienā piegājienā, dzērienu varēs sadalīt vairākās reizēs.

Dizains – krāsas un uzraksti

iemīļotā kafijas krūze

Vizuālajam noformējumam bieži vien ir liela nozīme jebkurā ikdienas gadžetā vai aksesuārā, ko izvēlamies. Arī mūsu iecienītākajai kafijas krūzei bez šaubām ir jābūt labā izmērā un ērtai, bet tik pat svarīgs ir arī tās dizains.

Nav noslēpums, ka cilvēki izbauda sev apkārt esošos gadžetus arī ar acīm. Tā kā kafiju un tēju vairums no mums dzer visai daudz, tad arī skaists krūzes noformējums var uzlabot šo ikdienas rituālu. Kāds izvēlas krūzi pēc krāsas, savukārt kāds cits varbūt pēc smieklīga vai iedvesmojoša uzraksta. 

Arī izvēle pēc ražotāja var daudz pateikt par viņu radīto dizainu un mākslu. 

Rakstā Kafijas krūzes ar interesantiem uzrakstiem esam apkopojuši pašmāju ražotāju radītos dizainus uz skaistām kafijas un tējas krūzēm. Tur atradīsi gan skaistus un askētiskus, gan arī smieklīgus variantus.

Krūzes materiāls

iemīļotā kafijas krūze

Arī materiāls krūzes izvēlē varētu spēlēt lielu faktoru. 

Droša mazgāšana

Viens variants, kāpēc, varētu būt mazgāšanas iespējas. Mūsdienās krūzes un visus citus traukus nereti mazgā trauku mazgājamajā mašīnā. Ne visi materiāli tam ir piemēroti.

Līdz ar to kādam, kas savu krūzīti plānos mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā, par trauku materiālu diemžēl ir jāveic papildus izpēte. Piemēram, stikls un keramika ir droši mazgāšanai trauku mašīnā, taču porcelānu labāk izmazgāt manuāli.

Dzēriena sildīšana

Labu un izturīgu krūzi varēs ne tikai papildināt ar karstu dzērienu, bet pēc nepieciešamības arī izmantot to kā dzēriena sildīšanas trauku. To var darīt gan izmantojot mikroviļņu krāsni, gan arī likt uz plīts.

Atpūta dabā

Vēl viens iemesls piedomāt par savas iemīļotākās kafijas krūzes materiālu ir tad, ja plāno to ņemt līdzi dabā. Visai populāras ir kļuvušas tā saucamās ceļa krūzes, kas tiek ņemtas līdzi dažādos piedzīvojumos. Ja pastaigas laikā rodas vēlme padzert tēju kādā skaistā meža pakalnā, tad ar savu līdzi paņemto krūzīti sajūta būs pavisam citādāka nekā malkot tēju vai kafiju no termosa krūzītes.

Termonoturība

iemīļotā kafijas krūze

Balstoties uz iepriekšējo sadaļu – ja ir vēlme savu krūzi ņemt līdzi atpūtā pie dabas, tad labs risinājums ir termokrūzes. Tās piedāvā termonoturību vairāku stundu garumā, līdz ar to apvienojot krūzes un termosa funkcijas.

Labas kvalitātes termokrūze var saglabāt dzēriena temperatūru līdz pat 6 stundām. Tas nozīmē, ka garākās pastaigās varēs ņemt līdzi savu iecienītāko dzērienu un nesteidzīgi to malkot stundam ilgi. Tas noteikti atvieglotu arī steigas pilnos rītus. Mums katram ir gadījies tik steidzīgs rīts, ka nav pat laika izdzert rīta kafijas krūzi. Tad nu termokrūze būs īstais sabiedrotais, kas ļautu baudīt kafiju pa ceļam uz darbu.

Ja arī tev bieži ikdienā noderētu laba termokrūze, ieskaties interneta veikala UDENSPUDELE.LV sadaļā Termokrūzes. Visticamāk atradīsi tur savu nākošo iecienītāko kafijas krūzi.

Un kāda ir tava iecienītākā tējas vai kafijas krūze? Kādi specifiskie faktori ir svarīgi tieši tev?

Ieskaties rakstā Fun mugs for a good day, lai atrastu stilīgu un smieklīgu kafijas krūzi sev vai draugam dāvanā.

Komentēt