Kā sevi palutināt

no

Ir daudz sen zināmu un vēl neatklātu veidu, kā sevi palutināt, tikai bieži vien gadās, ka nav laika tādām izpriecām. Ir grūti atcerēties, ka mums dots tikai viens ķermenis, kas arī ir pelnījis atpūtu. Atcerieties būt laipni un maigi pret sevi un mēģiniet atrast aktivitātes, kas jums sagādās prieku un relaksāciju! Rūpes par sevi būs veids, kā saglabāt savu garīgo un fizisko veselību.

Rakstā atradīsiet 7 veidus, kā sevi palutināt. Sākot ar lietām, kas ir brīvi pieejamas un lētas, līdz ar dārgākām un laikietilpīgākām lietām.

Vanna ar jūras sāļiem un ēteriskajām eļļām

Vanna ar jūras sāļiem un ēteriskajām eļļām

Sevi palutināt var sākt ar lietām, kas neplēš maku uz pusēm. Vanna ir bieži vien aizmirsta ekskluzivitāte 2 iemeslu dēļ. Vai nu ir pārlieku vēls un nav laika ilgi mērcēties vannā, vai arī ir slinkums gaidīt, kad tā satecēs. Bet uz iešanu vannā nav jāskatās kā pienākumu. Lai to padarītu par ko īpašu, iesakām, ūdenim pievienot vannas sāli, kuru izgatavo no dažādu sastāvdaļu kombinācijām. Populārākās vannas sāls tiek veidotas no epson sāls un jūras sāls. Klāt sāļiem tiek pievienotas dažādas ēteriskās eļļas : lavanda, piparmētra, eikalipts.

Vannas sāls parastu mazgāšanos padarīs par mazu lutinājumu par kuru ķermenis vēlāk būs pateicīgs, jo vannas sāļi sniedz :

  • Relaksāciju : Vannas sāļus izmanto, lai palīdzētu atslābināt muskuļus, veicinātu mieru un labsajūtu ;
  • Uzlabo asins cirkulāciju: Epsom sāls var palīdzēt uzlabot asinsriti, palielinot magnija uzsūkšanos caur ādu ;
  • Atbrīvo no muskuļu sāpēm: Vannas sāļos esošie minerāli var palīdzēt nomierināt sāpošos muskuļus un mazināt iekaisumu ;
  • Uzlabo miegu: Vannas sāļu relaksējošā iedarbība var palīdzēt uzlabot miegu, veicinot relaksāciju un samazinot stresu.

Tase karstas šokolādes

Lai, cik gan triviāli skanētu, ka sevi var palutināt ar saldumiem, cilvēki bieži to aizmirst. Mūsdienās, lielākoties, uz šokolādi skatās no viena acu punkta : “Aizgāju uz veikalu un paņēmu.” Bet mēs esam piemirsuši, ka šokolāde var būt kaut kas vairāk kā 5 minūšu baudījums pie televizora. Rīgā un Latvijā ir lieliskas šokolādes darītavas tepat Vecrīgā ir atrodamas divas. “AJ chocolate house” ir šokolādes veikals, kur mierīgā gaisotnē var nogaršot individuāli un ar rokām taisītas šokololādes. Kafējnīcā “Rienzi” katrs varēs padzerties patiesi īstu karsto šokolādi.

Šokolāde ir bagāta ar antioksidantiem, kas ir savienojumi, kas var palīdzēt aizsargāt šūnas no ķīmisku vielu kaitīgās ietekmes. Daži pētījumi liecina, ka šokolāde var palīdzēt uzlabot sirds un asinsvadu veselību, samazināt noteiktu vēža veidu risku un uzlabot smadzeņu darbību. Tomēr ir svarīgi paturēt prātā, ka šokolādē ir arī daudz cukura un tauku, un tā jālieto mērenā veidā.

Muzeja apmeklējums

Muzeja apmeklējums

Muzeju un izstāžu apmeklējums ir ne tikai sirdi lutinoša, bet arī prātu nomierinoša procedūra, kas ietilpst pie vienas no mākslas terapiju sadaļām. Muzeja apmeklējums var sniegt miera un pārdomu sajūtas, kā arī iespēju smelties jaunām idejām.

Tas var būt arī veids, kā sazināties ar kultūru un vēsturi, kas var sniegt piederības sajūtu un mērķi. Turklāt laika pavadīšana muzejā var būt sava veida apzinātības prakse, jo tā var mudināt apmeklētājus būt klāt un koncentrēties tikai uz mākslu.

Pelde baseinā un sēde saunā

meitene peld

Latvijas platuma grādos eksistē īss periods, kurā varam doties āra peldēs, tāpēc pelde baseinā būs labākā ideja tajos brīžos, kad ārā gaiss ir auksts. Peldēšana ir jautra un atspirdzinoša, bet papildus tā var būt arī terapeitiska.

Peldēšana ir zemas intensitātes bet pilna ķermeņa vingrinājums, kas var palīdzēt samazināt stresu un uzlabot garīgo veselību. Peldēšanas ritmiskā kustība var būt nomierinoša un meditatīva, un ūdens peldspēja var nodrošināt bezsvara un brīvības sajūtu. Peldēšana var būt arī efektīvs veids, kā uzlabot fizisko sagatavotību un sirds un asinsvadu veselību, kas var pozitīvi ietekmēt garastāvokli.

Manikīrs skaistumkopšanas salonā

Manikīrs skaistumkopšanas salonā

Lai sajustos mazliet priecīgāk un sakoptāk, var noderēt manikīra speciālista apmeklējums. Nagu un roku kosmētiskās apstrādes laikā top skaisti pirkstu nagi. Un tas kā izskatās mūsu rokas un nagi ir svarīgi, jo darbus taču darām ar rokām un rokas ievērojam ne tikai mēs paši, bet arī apkārtējie.

Manikīru var veikt salonā vai spa, vai arī to var izdarīt mājās. Manikīrs bieži tiek veikts, lai uzlabotu nagu un roku izskatu, taču tie var arī palīdzēt veicināt veselīgu nagu augšanu un novērst nagu problēmas, piemēram, šķelšanos vai laušanu.

Taizemiešu medicīnas masāža

Taizemiešu medicīnas masāža

Kad dzīve vairs neļauj nostāvēt uz kājām, ir laiks atgulties! Ierastas masāžas ir burvīgas, tās relaksē sastieptos muskuļus un atslābina saspringušās domas. Bet izmēģināt jaunu un nekad nebaudītu masāžu, varētu būt īstais veids, lai tiešām sevi palutinātu ar ko nebijušu.

Viens no galvenajiem Taizemes medicīnas masāžas mērķiem ir nervu sistēmas saskaņošana, iekšējā līdzsvara atgūšana, stresa noņemšana.Masāžas mērķis ir locītavu funkciju traucējumu ārstēšana, elastīguma un stāju formas uzlabošana, asinsrites uzlabošana. Masāžā ir iekļautas metodes, kas attiecas uz stiepšanu. Unikālākais ir tas, ka masieres darbojas ne tikai ar rokām, bet arī ar elkoņiem, ceļgaliem un pēdām.

Taizemiešu medicīnas masāžas Latvijā ir vidēji dārgas, sākot no 45 eiro un uz augšu.

Klusēšanas retrīti

Klusēšanas retrīti

Klusēšanas retrīti ir kā nometnes , kurā dalībnieki kādu laiku ievēro klusumu. Retrīti ilgst sākot ar pāris dienām līdz pat nedēļai. Esot uz vietas tiek aicināts, lai dalībnieki viens ar otru nesarunājas, taču, tas nenozīmē, ka dalībnieki nevar atrasties viens otram blakus. Klusuma retrīta laikā dalībnieki var iesaistīties tādās aktivitātēs kā meditācija, joga vai citas apzinātības vai garīgās prakses formas.

Ierasti retrīti notiek prom no apdzīvotām pilsētām, šādējādi, dalībnieki paši ievēro klusumu un nav trokšņa, kas būtu ārējais traucēklis.

Retrītu mērķis katram var būt savs :
• Uzmanība un pašpārbaude: klusuma retrīts var sniegt iespēju atkāpties no apkārt notiekošā , šādējādi, ļaujot dalībniekiem kļūt uzmanīgākiem un apzināties savas domas, jūtas un uzvedību;
• Personīgā izaugsme: retrīts var būt iespēja dalībniekiem iziet no ikdienas rutīnas un pārdomāt savu dzīvi un mērķus, nodrošinot vietu personīgai izaugsmei un sevis pilnveidošanai;
• Stresa samazināšana: klusums un vientulība var būt efektīvs veids, kā samazināt stresu un veicināt relaksāciju;
• Garīgā izaugsme: dažiem dalībniekiem klusuma atkāpšanās var būt veids, kā padziļināt savu garīgo praksi.

Jāsaka,ka retrīti nav lēts prieks. Dzīvošana prom uz vairākām nedēļām izmaksās tuvu pie 200 eiro, protams, tajā ir iekļauts viss. Ēdināšana, istabas, instruktori un inventārs.

Citas idejas kā sevi palutināt

  • Klasiskās mūzikas koncertā atradīsi iespēju koncentrēties tikai uz skaņām un nedomāt par pārējo ;
  • Nopirkt sev ziedus, jo tie nav jāgaida no otra cilvēka ;
  • Apmeklēt kādus kursus vai nodarbību, piemēram, kulinārijas nodarbību vai trauku apgleznošanas klases.

Komentēt