Kā pareizi barot kaķēnu?

no

Uzziniet, kāda ir labākā kaķu barība un kā jābaro kaķēns, lai tas augtu vesels un attīstītos pareizi. Cik bieži jābaro kaķēns? Vai tam var dot pienu? Vai jābaro sausā vai mitrā barība? Kāda barība ir kaķēniem piemērotākā? Lasiet tālā un uzziniet atbildes uz šiem un citiem jautājumiem saistībā ar kaķēnu barošanu.

Kāpēc svarīgi pareizi barot kaķēnu?

Pareiza jaunā kaķa barošana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem. No vienas puses, runa ir par kaķa pienācīgu attīstības veicināšanu.  Bet no otras puses, par pareizu ēšanas paradumu veidošanu visam kaķa mūžam. 

Kaķu barība, ko mēs izvēlamies kaķim pirmajā dzīves posmā, var palikt visvēlamākā visu atlikušo kaķa mūžu. Tāpēc noteikti ir vērts izvēlēties kvalitatīvu barību, zoo veikalā, jau pašā kaķa dzīves sākumā. 

Kaķēna barošana ir ne tikai viņa attīstības un veselības veicināšana, bet arī iespēja veidot saikni ar tā aprūpētājiem. Pilnvērtīga kaķēna vajadzību apmierināšana, pozitīvi ietekmē attiecības, tādējādi kaķim ir mazāka iespējamība, ka viņš saskarsies ar uzvedības problēmām.

Kādu kaķu barību kaķēni ēd?

Tāpat kā visiem zīdītājiem tūlīt pēc piedzimšanas, arī kaķēniem sākumā ieteicams mātes piens. Jo tikai caur mātes pienu kaķēns var uzņemt tik svarīgās uzturvielas un vitamīnus. Un ar mātes piena palīdzību, kaķēns sāk veidot savu imunitāti.

Piena ražošana kaķēnam ilgst aptuveni 4 nedēļas un vēlāk lēnām sāk izzust. Tāpēc, sākot no apmēram 3 nedēļām, kaķēns pakāpeniski jāsagatavo pārejai uz cieto kaķu barību. Tas jādara pakāpeniski – sākot ar nelielu barības daudzumu.

Mitrā kaķu barība, sausā kaķu barība vai varbūt piens?

Vai kaķēnu var barot ar govs pienu? No tā noteikti vajadzētu izvairīties. Ja līdz 12. nedēļai kaķēnu nav iespējams barot ar mātes pienu, to var barot ar speciālu kaķēnu pienu, ko piedāvā  zoo veikals

Speciāla maisījuma kaķu piens ir labs risinājums arī tad, ja kaķis kaut kādu iemeslu dēļ nepieņem cieto barību Bet lai barība būtu garšīgāka, var pievienot nedaudz šī piena.

Mitrā vai sausā kaķu barība? Mitrā barība noteikti ir labāka izvēle – gan kaķēnam, gan pieaugušam kaķim – tā satur pareizo ūdens daudzumu, kas kaķiem ir ļoti svarīgs. Tomēr, ja kāda iemesla dēļ dodat priekšroku kaķa barošanai ar sauso barību, ir labi jau sākumā tai pievienot nedaudz ūdens. Lai granulas būtu pietiekami mīkstas un kaķēns tās labāk sagremotu. 

Atcerieties, ka izvēle starp sauso un mitro barību šajā posmā bieži ir izvēle uz visu mūžu. Visticamāk, ka kaķēnu, kas kā kaķēns barots ar mitru barību, būs grūti vēlākā dzīves posmā pieradināt pie sausās barības. 

Kaķu īpašnieku vidū ir izplatīta arī kombinētā barošana. Kad kaķēns ēd mitro barību, piemēram, no rīta un vakarā, bet dienas laikā papildus saņem sauso barību. Ja dodat priekšroku šādai barošanai, ir labi jau no paša sākuma pieradināt kaķi pie dažādām barības konsistencēm.

Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties sauso vai mitro kaķu barību, ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvu produktu. Ar augstu gaļas saturu, bez mākslīgām piedevām un konservantiem – tie ir galvenie izvēles kritēriji. Kaķim nav nepieciešams daudzveidīgs uzturs – tāpēc nav nepieciešams pirkt barību ar daudz dažādām garšām, bet ir svarīgi, lai tā būtu sabalansēta un nodrošinātu visas nepieciešamās uzturvielas.

Mājputnu gaļa, zivis vai varbūt liellopu gaļa? Mērcē vai želejā? Ja tas ir pirmais kaķēns ģimenē, mēs jums uzreiz pateiksim, ka tas, visticamāk, pats izvēlēsies, kāda veida barība viņam vislabāk garšo. Un viņš noteikti skaidri signalizēs savu neapmierinātību pie bļodas, ja kaķa barība nebūs viņam tīkama. 

Kaķēnu barošanas biežums

kaķēnu barošana

Kaķēniem līdz aptuveni 4 mēnešu vecumam jāēd nelielas porcijas līdz 20 reizēm dienā. Viņu kuņģīši vēl ir mazi, lai viņi varētu ēst lielākas porcijas. Pēc 4 mēnešu vecuma var samazināt barošanas reižu skaitu, bet joprojām vajadzētubarot aptuveni 10 reizes dienā – vienmērīgi sadalītās devās. Pēc 7 mēnešiem kaķim var atstāt 2 – 3 ēdināšanas reizes dienā, un tas var būt ēdināšanas biežums visam kaķa mūžam. 

Kā arī svarīgi, neazmirst par ūdeni. Kaķim jau no paša sākuma ir jābūt piekļuvei ūdenim visu laiku – īpaši, ja jūs barojat viņu ar sauso barību. Diemžēl kaķiem bieži vien nepatīk bļodā stāvošs ūdens, tāpēc jau no paša sākuma padomājiet par ūdens strūklaku – tas ir daudz pievilcīgāks ūdens padeves veids.

Lai izdodas izvēlēties labāko savam kaķēnam!

Ieskaties arī citos, mūsu bloga interesatajos un noderīgajos rakstos, piemēram, top dāvanas kaķu mīlim.

Komentēt