Kā izvēlēties bērnu apavus?

no

Bērnu apavu izvēle nav tik vienkārša. Bērni nespēj tik labi saprast, vai konkrētie apavi ir ērti un labi der, tāpēc vecākiem jāpārliecinās, lai bērnam apavos būtu pietiekami ērti.

Kāda veida apavi bērniem būs vispiemērotākie?

Ir ļoti būtiski, ka bērnu apavi ir ērti, praktiski, no kvalitatīva materiāla un atbilstoša izmēra. Tomēr piedāvātie apavu veidi ir dažādi – gan bērnu, gan pieaugušo apavu plauktos. Kam bērnu apavu izvēlē ir jāpievērš uzmanība?

Ērtība

Pavisam maziem bērniem noteikti visērtākie būs sporta apavi, kas nav šņorējami. Sporta apavi parasti tiek izgatavoti no izturīga, kvalitatīva un pietiekami elastīga materiāla, lai bērnam būtu ērti šajos apavos.

Aizdare

apavi bērniem

Lai būtu ērtāk uzvilkt apavus, ir ieteicams izvēlēties apavus ar klipšiem vai cita veida aizdari un noteikti bez šņorēm. Tad apavu uzvilkšanas process būs viegls un ātrs, un jums veiksmīgi izdosies uzvilkt apavus arī aktīviem un nepacietīgiem bērniem.

Apavu izmērs

Ja apavi bērnam būs par lielu, tad bērnam būs neērti staigāt un būs liela paklupšanas varbūtība. Savukārt pārāk mazi apavi spiedīs un berzīs kāju, kas arī neradīs vēlmi staigāt. Tas ir īpaši svarīgi brīdī, kad bērni vēl tikai mācās staigāt.

Kā noteikt pareizo izmēru?

bērnu apavi

Lai noteiktu pareizo izmēru, ir jāizmēra bērna pēda. To visvieglāk ir izdarīt, uzliekot bērna pēdu uz papīra lapas un to apvelkot. Tā jūs iegūsiet visprecīzākos bērnu pēdas mērus.

Lielai daļai bērnu apavu ir iespējams izņemt iekšzoli – tas atvieglos izmēru salīdzināšanu. Ņemiet vērā, ka iekšzolei ir jābūt 0,5-1 cm garākai nekā bērna pēdas garums, lai apavi derētu un būtu ērti.

Ja noskatītie bērnu apavi ir tādi, kuriem iekšzoli izņemt nav iespējams, tad uzvelciet bērnam apavu un pārbaudiet, vai varat iebāzt apava papēža daļā pirkstu. Kā arī pārliecinieties, ka kāju pirksti sniedzas līdz apava purngalam. Atvērtiem apaviem ir vieglāk noteikt, vai apavi nav pārāk lieli vai mazi, taču slēgta tipa bērnu sporta apaviem nereti ir sarežģītāk, jo ne vienmēr ir viegli noteikt izmēru.

Ja iegādājaties viena zīmola apavus, tad varat izvēlēties tādu pašu apavu izmēru, jo tie derēs. Tomēr ņemiet vērā, ka bērnu pēdas ātri aug, tāpēc nākamajā iepirkšanās reizē, iespējams, jums vajadzēs jau lielāku izmēru. Vienmēr ir labāk iegādāties nedaudz lielākus apavus nekā tādus, kuri ir par mazu, jo bērna pēda paaugsies un iegādātie bērnu apavi derēs.

Ņemot vērā šos ieteikumus, jums noteikti izdosies iegādāties savam bērnam piemērotākos un ērtākos apavus ikdienas gaitām vai svētku reizēm!

Ieskaties arī citos, mūsu bloga interesantajos un noderīgajos rakstos kā atpūta Rīgā ar bērniem. Savukārt, ja esat dāvanu meklējumus, tad ieskaties rakstā – oriģinālas dāvanas bērniem.

Komentēt