Idejas vecpuišu ballītei

no

Vecpuišu ballīte tiek uzskatīta par trakāko ballīti vīrieša dzīvē, kas simbolizē  jaunieša ievadīšanu vīra kārtā. Tradicionāli gan ir paredzēts ne tikai kārtīgi iztusēties, bet arī veikt dažādus  pārbaudījumus. To laikā līgavainim jāpierāda, ka viņš ir kārtīgs vīrietis, uzticams draugs un atbilstošs vīrs savai topošajai sievai.

Vienlaikus tā ir arī atvadīšanās no vecpuiša brīvības baudīt dzīvi kā vien pašam gribas. Ir pienācis laiks, kad ģimene būs jānoliek augstākā prioritātē kā tusiņi ar draugiem. Tāpēc šis pasākums tiek veidots kā labākā no ballītēm, lai ir ko atcerēties no vecpuišu laika.

Šajā rakstā palīdzēsim ar oriģinālām un jautrām idejām vecpuiša ballītes rīkošanai, kā arī sniegsim vērtīgus padomus, kas jāņem vērā organizēšanas procesā. 

Raksta sadaļas:

Vecpuišu ballītes mērķis jeb koncepts

Šeit apkopoti galvenie vecpuišu ballītes mērķi, ko vajadzētu kaut kādā mērā ņemt vērā.

Laicīgi nosaki aptuveno ballītes ieceri

Vecpuiša draugiem būtu nepieciešams aptuveni vienoties par to, kāda tipa ballīti vēlaties. Vai gribās ballēt pa pilsētu, doties ceļojumā vai pārgājienā, izbaudīt nebijušus piedzīvojumus vai izbraucienu ar jahtu. 

Svarīgi atcerēties, ka pasākuma centrā ir vecpuisis, un vismaz daļai no ieplānotajām aktivitātēm būtu jāsasaista ar vecpuiša interesēm vai sapņiem.

Ieplāno vakara galvenās aktivitātes

Vajadzētu ieplānot dažas spilgtas aktivitātes, kurām ieplānot vairāk laiku, organizatorisko enerģiju vai finanses. Tas parasti ir kaut kas tāds, ko vēl ilgi varēs atcerēties. Tas arī lielā mērā iezīmēs pasākuma dienas plānu, no kurienes uz kurieni būs jādodas un cik tas aizņems laiku.

Ja pasākumā plānots lietot alkoholu, tad jāparedz, ka varētu būt aktivitātes, kuras aizliegts izbaudīt alkohola reibumā, tāpēc tās būtu jāizbauda dienas sākumā. Paralēli dienas gaitā tad varēs ieplānot dažādus saturiskus uzdevumus un pārbaudījumus. Dienas noslēgumā tad attiecīgi vajadzētu ieplānot lokāciju, kur turpināt svinības līdz rītam.

Vērts izvēlēties tematiku

Pasākums būs krāšņāks, ja kopīgi ieplānosiet kādu īpašu ballītes tematiku. Veids, kā to izdarīt, ir  jautri ietērpt vecpuisi un sapucēties arī pašiem ballītes dalībniekiem. Būs forši, ja tam būs kāda īpaša jēga, kas vīsies cauri arī dienas aktivitātēm un pārbaudījumiem.

Padomi vecpuišu ballītes rīkošanā

padomi

Pirms ķeramies klāt idejām, esam apkopojuši dažus vērtīgus padomus, kas jāņem vērā jebkurā vecpuišu ballītē.

Nosaki dalībnieku grupu

Pirms ballītes organizēšanas ir svarīgi definēt pasākuma dalībnieku grupu. To vajadzētu saskaņot ar pašu vecpuisi. Svarīgi ir saprast, cik cilvēki būs, jo tas ietekmēs aktivitātes. Vēlams, ka ir viens līderis, kas visu savelk kopā un deliģē organizatoriskos uzdevumus. Tas parasti ir kāds no labākajiem draugiem.

Nosaki pasākuma konceptu

Jānosaka arī pasākuma koncepts jeb mērķis. Tas ir aptuvenais virziens, kādu ballīti vēlas veidot pasākuma dalībnieki. Dažādus konceptus piedāvāsim raksta turpinājumā. Svarīgi ir tas, lai lielākajai daļai no dalībniekiem tas šķistu forši un saistoši.

Izveido dienas plānu

Tik pat svarīgi ir arī zveidot aktivitāšu plānu un notiekt atbildīgos. Svarīgi, lai plānošanas gaitā visi dalās ar idejām, ko varētu darīt. Tad atlasīt to, ko tiešām var paspēt un finansiāli realizēt. Tad sadalīt atbildības, ko katrs uzņemas darīt. 

Pieredzē ir pierādījies, ka labākā ballīte ir tā, kur visi iesaistās organizēšanā. To visu tad labi ir salikt tabulā ar aptuveniem laikiem, izmaksām un atbildīgajiem.

Saskaņo finanses

Svarīgi jau plānošanas gaitā objektīvi novērtēt pasākuma kopējās izmaksas. Lai nav tā, ka daļai izmaksas šķiet piemērotas, savukārt otrā daļa piedalās negribīgi un pasākuma laikā domā “Es šo īsti nevaru atļauties”. 

Saplāno aktivitātes bez steigas

Lai arī vecpuišu ballītē gribās izdarīt tik daudz, tas tomēr nav maratons, tāpēc vajadzētu iztikt bez skriešanas. Vajadzētu plānu izveidot tā, lai vecpuišu ballīti var izbaudīt bez lielas steigas. Jārēķinās ar to, ka visas aktivitātes sanāks mazliet ilgākas kā plānots. Pie tam ir jāparedz laiks ceļā, laiks pusdienām un neplānotām aktivitātem.

Vai ballīte būs kā pārsteigums?

Būtiska lieta, ko nepieciešams laicīgi izdomāt – vai pasākumu taisīt kā pārsteigumu? Viss ir iespējams, ja topošā sieva atbalsta šādu pieeju. Viņa parasti ir lielākais balsts, lai topošais vīrs iecerētajā datumā nesaplāno neko svarīgu. Tad visiem iesaistītajiem jādod solījums sarunās ar vecpuisi neizpaust topošā pasākuma iespējamību.

Vecpuišu ballītes aktivitātes

Lūk, dažas vecpuišu ballītes idejas, kas būs piemērotas gan trakulīgam tusiņam draugu lokā, gan arī jaukam pasākumam visiem ģimenes vīriem kopā.

Pilsētas piedzīvojumu tūre 

Viens variants ir pilsētā saplānotas dažādas aktivitātes, ko izbaudīt. No sākuma dažas galvenās aktivitātes, pēc tam daži pārbaudījumi ar kādu īpašu domu.

Komandas spēles

Pilsētā ir iespējas ļauties dažādām komandas aktivitātēm un spēlēm. Piemēram, izlaušanās istabas. Tas ir lielisks veids, kā jautri pavadīt laiku un pierādīt savējiem to, vai varēs ģimeni izvest laukā no sarežģītām dzīves situācijām. Īpaši labi, ja arī kvesta tematika tiks pieskaņota ballītes stilam.

Vēl var doties visiem kopā spēlēt peintbolu, lāzertagu vai airsofta spēli. Tas būs jautrības pilns izaicinājums – sadalīties komandās un kārtīgi iztrakoties.

Vēl viena ideja ir virtuālās realitātes istabas. Arī tās var būt dažādas spēles, kurus var sasaistīt ar kādiem pārbaudījumiem vai ballītes tematiku.

Piedzīvojumi ar adrenalīna devu

Ja vīrietim patīk aktīvās atpūtas piedzīvojumi, tad kāpēc tos neiesaistīt arī viņa vecpuišu ballītē? Tie var būt aizraujoši braucieni ar kartingiem, tricikliem vai auto simulatorā.

Ja ballītes gada laiks to atļauj, tad var arī izmēģināt turbīndēli. Turbīndēlis ir specifiska aktivitāte uz ūdens, kas ļauj izbaudīt sajūtas, ko grūti izbaudīt citā veidā. Tā ir iespēja pacelties debesīs kā supermenam.

Vēl var noorganizēt šķēršļu joslas uz ūdens, kur var sacensties savā starpā, izdauzīties kā bērni un pie viena arī izpeldēties.

Lielākam adrenalīna sparam var izbaudīt arī kādu lidojumu. Piemēram, lidojums ar deltaplānu pāri Rīgas centram. Tā būs iespēja atskatīties uz jaunības dienu ballīšu vietām no cita skatu punkta.

Šautuve 

Šī ir aizraujoša iespēja izmēģināt šaut ar dažādiem ieročiem. Sajust īstu mednieku sevī un nošaut skrienošu mežacūkas mērķi. Vai varbūt šaut pa diskiem brīvā dabā.

Meistarklase vai degustācija

Alus, vīna vai viskija meistarklases un degustācijas varētu būt labs veids, kā pavadīt laiku kopā. Var iemācīties gan taisīt sev īpašus kokteiļus, gan izmēģināt savas iemaņas atpazīt alus šķirnes pēc garšas. Ir daudz veidi, kā šo aktivitāti pielāgot vecpuišu ballītes tematikai.

Bārmenis draugiem vai DJ privātā ballītē

Reizēm ir iespējams vienoties ar kādu bāru vai nakts klubu, ka vecpuisim tiek dota iespēja kādu laiku padarboties aiz bāra letes vai pie DJ pults. Tā būs jautra pieredze!

Piedzīvojumi ārpus pilsētas

Ja vecpuisim tuvāk sirdij ir dabas baudīšana, tad jābrauc prom no pilsētas un jātaisa tusiņš kaut kur skaistos laukos. Šeit par aktivitātēm, ko baudīt ārpus pilsētas.

Atpūta uz ūdens

Dabā ir daudz veidi, kā labi pavadīt laiku uz ūdens. Ja vecpuišu ballītes datums to ļauj, tad var baudīt braucienus ar laivu, ballīti uz jahtas, braucienus ar ūdens moci vai braucieni ar veikbordu vai pūsli. Šīs ir foršas aktivitātes ar adrenalīna devu, kas ļaus atsvaidzinātie no ikdienas. 

Oriģināla ideja ir ari niršanas treniņš visiem kopā.

Adrenalīna deva bezceļos

Ja vēlies līgavainim sniegt adrenlīna devu, tad to var darīt arī dabā. Piemēram, laba ideja ir kvadraciklu izbrauciens mežā vai pa bezceļiem. Tāpat ir pieejamas arī tādas aktivitātes kā izbraucieni ar rallija, drifta vai bezceļu automašīnām. Jautājums, uz kuru pusi vecpuiša sirds vairāk velk.

Komandas spēles dabā

Ja patika doma par komandas spēlēm, tad daudzām no tām ir arī dabas alternatīvas. Peintbolu var baudīt arī dabā rīkotās lokācijās. Vēl viens variants – golfa treniņspēle, jo kaut kad taču ir jāsāk pievērsties nopietnākiem sporta veidiem. 

Lidojums ar paraplānu īpašām sajūtām

Un vēl viens lidojuma veids. Ja lidojums ar deltaplānu vairāk paredzēts pilsētai, tad dabā var baudīt lidojumu ar paraplānu. Turklāt to var pielāgot vecpuisim – var izvēlēties mierpilnu lidojumu, taču var arī izvēlēties lidojumu ar akrobātiskiem trikiem.

Izdzīvošanas pārgājiens 

Var doties pārgājienā, kur pa ceļam izdomāt dažādus pārbaudījumus. Lai pārgājiens būtu īpašs, pa ceļam var ieplānot kādas īpašākas lietas, ko norganizē profesionāļi. 

Ir variants, ka pārgājienu taisa apkārtnē, kur pa ceļam ir kādas piedzīvojumu aktivitātes vai apskates punkti – meža kaķis, bunkuri, orientēšanās utt.

Dažas idejas pārbaudījumiem dodoties pārgājienā:

  • Iekurt uguni bez palīglīdzekļiem, lai draugiem var sagatavot pusdienas.
  • Izveidot tiltu pār upīti no mežā kritušiem kokiem.
  • Uztaisīt loku un nomedīt kokā iekarinātas desas – jāparāda savas mednieka prasmes.
  • Uztaisīt makšķeri un uz āķa noķert ko ēdamu vai dzeramu. Tā lai nenomirst badā.
  • Koku lapu atpazīšanas tests – jāpārbauda, vai varēs saviem bērniem kaut ko par dabu iemācīt.
  • Pārvietošanās mežā ar aizsietām acīm – ar drauga palīdzību jāvar iziet šķēršļu josla neieskrienot kokā. Interesantāk, ja rokas jātur kabatā, lai netaustās apkārt.
  • Orientēšanās spēle – pēc vēja, saules vai citām parādībām jāizved draugi no meža u.c.

Idejas pašu veidotām pārbaudījumu aktivitātēm

Šeit apkopotas stafetes ar veiklības un spēka uzdevumiem. Uzdevumu iespējas ir daudz un dažādas, sākot ar stāvēšanu uz vienas kājas vai griešanos ap savu asi, beidzot ar vieglatlētikas un svaru zāles pārbaudījumiem. 

To visu ir labi samiksēt ar enerģijas uzņemšanu ar dažādu dzērienu palīdzību.

Trenēties nēsāt sievu 

Šī ir visai tematiska aktivitāte, kas bieži redzama vecpuišu ballītēs kā viens no galvenajiem uzdevumiem. Piepildīt maisu ar smiltīm, uzzīmēt maisam skaistu seju un trenēties nest pār slieksni, pār tiltu vai nest uz kāzu gultu savu topošo sievu. Tā teikt, sagatavot vecpuisi īpašajai dienai.

Nopelnīt naudu izklaidējot cilvēkus

Drosmes pārbaudīšanai var sagatavot aktivitāti – likt vīrietim nopelnīt naudu izklaidējot cilvēkus vai izdarot kādas labas lietas. Par nopelnīto naudu tad var nopirkt kaut ko, kas būs vajadzīgs citu pārbaudījumu veikšanai, vai nopirkt autobusa biļeti, lai tiktu atpakaļ mājās.

Sadedzināt lelli

Vēl viena ideja ir uztaisīt iepriekšējo lielo mīlestības lelli, ko pēc tam kādā brīdī sadedzināt, palaist pa upi vai kā citādāk no tās atbrīvoties, lai varētu ar sievu dzīvot ilgi un laimīgi. Ja iepriekšējās ir bijušas daudz, tad visas jāmēģina nosaukt un uztaisīt kādu akmeņu krāvumu vai zaru daudzi, ko atstāt ceļmalā vai mežā aizmirstībai.

Bērnu ģērbšanas treniņš

Gatavojoties kopdzīvei un īstenai ģimenes dzīves, labs pārbaudījums ir bērnu ģērbšanas treniņš. Te, protams, var krietni izpausties un pieiet procesam radoši. Pirmie soļi bērna apģērbšanā sākot no pamperiem līdz pat virsdrēbēm.

Cerams, ka ir izdevies atrast labas idejas un iedvesmoties!

Ja vēlies labas idejas nodot arī vecmeitu ballītes organizatoriem, tad palīdzēs raksts Idejas vecmeitu ballītei

Komentēt