Dāvanas, kas radītas Latvijā

no

Ar vien vairāk un biežāk starp latviešu veikumiem sāk parādīties veiksmīgi un oriģināli zīmoli ar Latvijā radītiem produktiem. Ikviens no pašmāju dizaineriem un radītājiem cenšas izvirzīt savu zīmolu pasaulē, tam līdzi nesot Latvijas zemei raksturīgu autentiskumu.

Izvēloties pašmāju zīmolu produktus, spējam atbalstīt vietējos ražotājus, palīdzēt tiem plaukt un iepazīstināt citus ar viņu veikumiem. Tieši tāpēc Latvijā radītas dāvanas ir lielisks apsveikums svētkos tuviniekiem un mūsu mīļajiem.

Šajā rakstā iepazīstināsim ar vairāk kā 10 fantastiskiem zīmoliem un to produktiem, kas kalpotu par izcilu dāvanu svētkos gan sievietei, gan vīrietim, gan lieliem, gan maziem.

Cherry Picking gaismas virtenes

cherry picking gaismas virtenes

Viens no populārākajiem latviešu zīmoliem, kas pastāv jau labu laiku, ir Cherry Picking gaismas virtenes. Zīmola radītājas ir divas dāmas, kas, pēc pašu vārdiem – vienmēr vēlas dzīvei piešķirt odziņu. Tā arī radās iedvesma un ideja par šo zīmolu.

Gaismas virtenes nu jau tiek manītas dažādos pasākumos, kafejnīcās un kalpo par skaistu dekoru arī mājvietās. Tās tiek piedāvātas dažādos lielumos un krāsu kombinācijās. Mierpilnie zemes toņi mājīgam vakaram iekštelpās, rotaļīgie un spilgtie toņi bērnistabai vai maigi rozīgie gaismu toņi romantiskai dāvanai mīļotajai meitenei. Cherry Picking zīmols piedāvā arī izveidot pašam savu gaismas virteni, izvēloties sev tīkamās krāsas un to kombinācijas.

Piezīmju grāmatas un plānotāji no BALTS Paper Goods

BALTS Paper Goods plānotāji

Pašmāju uzņēmums BALTS Paper Goods ražo skaistas un kvalitatīvas papīrlietas, to starp, piezīmju grāmatas un plānotājus jaunajam gadam. Lai arī dzīvojam digitālajā laikmetā, nekas nespēj stāvēt līdzi pierakstu veikšanai uz papīra, ar savu iemīļoto pildspalvu. Tieši tāpēc tādi uzņēmumi kā BALTS rūpējas par to, lai joprojām varētu atrast augstas kvalitātes papīru, uz kura zīmēt vai pierakstīt ikdienas aktualitātes.

Piezīmju grāmata ir jauka dāvana ikvienam māksliniekam, kam patīk zīmēt, skicēt un citādi izpausties uz papīra. Ir vērts parūpēties par to, lai piezīmju grāmatiņa vienmēr būtu līdzi. Ja jubilārs, kam meklē dāvanu, vairāk ir plānotāju cilvēks, tad arī tā ir laba dāvana svētkos. Kad tiek meklēta Ziemassvētku dāvana vai jubilāra individuālie svētki iekrīt gada beigās, plānotājs ir praktiska dāvana ar kuru nenošaut greizi.

Piparmētras dizaina priekšmeti

piparmētra

Piparmētra ir dizaina lietu zīmols, kas radies ar mērķi vairot mīlestību un prieku, nododot to citiem. Ikdienas steigā mēdzam aizmirst pateikt saviem mīļajiem, cik pateicīgi esam par viņiem. Tad nu Piparmētra par to ir parūpējusies, rakstot skaistus un nozīmīgus vārdus uz krūzēm, apsveikumu kartītēm, uzlīmēm, tetovējumiem, plakātiem u.c. dizaina priekšmetiem.

Piparmētras produkcija ir skaista un pārdomāta dāvanas izvēle saviem tuvajiem un dārgajiem cilvēkiem. Starp zīmola piedāvājumu īpaši populāri ir kļuvuši gada plānotāji, kas šo padara par lielisku dāvana Ziemassvētkos. Savukārt īstenam piedzīvojumu meklētājam un dizaina lietu mīļotājam lieliska dāvana būs kāda no Piparmētras ceļakrūzēm ar oriģinālām un mīļām apdrukām.

Katrina Silks – dabīgā zīda izstrādājumi skaistumam

Katrina Silks zīmola mērķis ir radīt un realizēt augstākās kvalitātes dabīgā zīda izstrādājumus skaistumam, stilam un veselībai, lai ikdienas dzīvē ienestu greznību un skaistumu. Zīmola stāsts ir stāsts par dziļām dzimtas saknēm un mantojumu, mūsu spēka un skaistuma apzināšanos un novērtēšanu.

Dabīgā Mulberry zīda audums, kas tiek izmantots izstrādājumu radīšanā, izgatavots Itālijā, kur zīda ražošana aizsākās jau piecpadsmitajā gadsimtā. Zīda audums ir krāsots ar netoksiskām krāsvielām. Zīdam piemīt daudz lielisku īpašību, kuras nepiemīt nevienai no mākslīgajām šķiedrām – tas ir antibakteriāls, neuzsūc mitrumu, izlīdzina matu folikulas un tam piemīt pretnovecošanās iedarbība.

CAPS! šokolādes gardumi

CAPS! ir dabīgu šokolādes konfekšu ražotājs tepat Latvijā. Katra konfekte ir roku darbs, kas veikts ar mīlestību. Katra šokolādes tāfelīte, konfekte un cepums līdzinās mākslas darbam un uzreiz ir redzams, ka gardā produkcija tiek darināta ar lielām rūpēm.

Saldumi ir lieliska dāvana jebkuros svētkos, ko īsts saldummīlis novērtēs vienmēr. Ir pieejamas īpašas dāvanu kastes un personalizētas izvēles. Tāpat CAPS! zīmols labprāt dalās ar savām prasmēm gardo saldumu radīšanā un vada arī meistarklases. 

Latvietis & Latviete – apģērbs un dizaina preces

latvietis un latviete

Zīmola Latvietis & Latviete mērķis ir apvienot talantīgus un radošus pašmāju dizainerus un uzņēmējus, kas rada kvalitatīvus produktus tepat Latvijā. Tāpēc zem zīmola Latvietis vārda slēpjas vēl daudzi citi fantastiski latviešu veikumi.

Produkcijā ir dažādi t-krekli, džemperi, cepures, krūzes, aproces, maki, auduma maisiņi u.c. Uz piedāvātajiem apģērbiem un aksesuāriem dominē uzraksts ‘’Latvietis’’ vai ‘’Latviete’’, tādējādi izceļot lepnumu par savu zemi un nesot to tālāk pasaulē. Šī ir lieliska dāvana gan lieliem, gan maziem savas zemes mīļotājiem.

Solid wood gifts – koka aksesuāri un rotaļlietas

solid wood gifts

Solid Wood Gifts ir ģimenes uzņēmums, kas rada dažādus koka aksesuārus, rotas, spēles un rotaļlietas bērniem. Zīmola radītāji neslēpj, ka savos izstrādajumos mēdz izmantot iepriekš izbrāķētus kokmateriālus, sniedzot tiem jaunu dzīvību. 

Zīmola produkcijā ir pieejamas dāvanas dažādiem vecumiem. Īpaši populāri ir prāta mežģi un puzles, kas piemērotas dažādām vecuma kategorijām –gan lieliem, gan maziem. Solid Wood Gifts ir lieliska dāvana ikvienam, kas labprāt izmēģina jaunus un kvalitatīvus produktus par saprātīgu cenu. 

Vēl citas spēles atradīsi sadaļā Latvijā ražotas galda spēles.

Nela Gems rotaslietas ar Swarovski kristāliem

nela gems rotaslietas

Pašmāju zīmols, kas rada apburošas rotaslietas gan svētkiem, gan ikdienai, ir Nela Gems. Zīmola mērķis ir ikdienā vairot skaistumu un katrai dienai piešķirt īpašu mirdzumu. Rotaslietas ir darinātas zīmola veidotājas pašas rokām, izmantojot Swarovski kristālus un pērles. 

Produkcijas piedāvājumā ir tādas rotas kā sudraba Swarovski auskari, mirdzošas rokassprādzes, eleganti gredzeni, oriģinālas kaklarotas, kā arī brošas, kas līdzinās īsteniem mākslas darbiem. Sievietei, kurai patīk pucēties un papildināt savu tēlu ar mirdzošām rotaslietām, Nela Gems preces būs īstā dāvana jebkuros svētkos. 

Podziņas porcelāns – eleganti un oriģināli trauki

podziņas porcelāns trauki

Latviešu zīmols Podziņas Porcelāns rada skaistus, elegantus un oriģinālus porcelāna traukus. Visi trauki tiek radīti zīmola dibinātājas nelielajā darnbīcā – katra krūzīte un šķīvītis ir pašas roku darinājums. Fantastisks piemērs tam, ka hobiju tiešām ir iespējams pārvērst par biznesu.

Šī ir eleganta dāvana sievietei, kas novērtē rūpīgi izstrādātu produktu un acīm tīkamu dizainu. Podziņas porcelāns sadarbojas arī ar citiem latviešu zīmoliem, kas apvieno pašmāju darinājumus, piemēram, veikals RIIJA un MūsMāja. 

PIKU.lv –  dizaina gaismas burti

piku.lv gaismas burti

Latviešu pašmāju zīmols PIKU.lv rada dažādus dizaina priekšmetus gan pieaugušajiem, gan bērniem – tomēr lielāku uzsvaru liekot uz bērnu produkciju. Zīmola popularitāti iekaroja galvenokārt gaismas burti, kas ir roku darinājums no bērza koksnes ar iestrādātām LED gaismām.

Nu jau zīmols ir attīstījies un darbojas ne vien gaismas burtu, bet arī citu veiksmīgu produktu izplatīšanā un radīšanā. Šobrīd produkcijā ir pieejami arī gaismas baloni, gaismas zīmes, mīļi gaismas zvēriņi, koka klucīši ar burtiem un citi interesanti PIKU.lv darinājumi, kas ir lieliska dāvana bērniem vai ģimenei ar maziem bērniem. 

Ovi Watch – koka rokas pulksteņi un aksesuāri

ovi watch rokas pulksteņi

Ovi Watch ir vēl viens pašmāju zīmols, kas izrāda mīlestību pret kokmateriālu un rāda veiksmīgu piemēru par tā oriģinālo izmantošanas veidu. Zīmola pamatdarbība ir eleganti un unikāli rokas pulksteņi, taču, zīmolam attīstoties, pieaug arī produkcijas klāsts. 

Uzņēmuma radītāji pašu rokām veido arī koka auskarus, tauriņus, sienas pulksteņus, saulesbrilles u.c. aksesuārus. Zīmols ir veicis piegādes uz vairāk kā 35 valstīm visā pasaulē. Ovi Watch darinājumi ir skaista dāvana ikvienam, kas vēlas nest pasaulē latviešu dizaineru veikumus. 

Kalve Coffee – izcila Latvijā radīta kafija

kalve coffee kafija

Kalve Coffee ir kafijas nozares profesionāļu radīta grauzdētava Latvijā, kuras mērķis ir stiprināt un attīstīt kafijas ražošanas, pagatavošanas un baudīšanas kultūru. Zīmols izvēlas kvalitāti, kas tiek panākta dabai draudzīgā un cilvēkiem pieejamā veidā. Zīmola pamatvērtības ir izcila garša, kvalitāte un mīlestība pret darbu. 

‘’Ar rūpību izvēlamies zaļo kafiju un grauzdējam to atbilstoši augstākajiem starptautiskā novērtējuma standartiem, nemitīgi papildinot savas zināšanas it visā ko darām.’’  Kalve Coffee ir latviešu darinājums, kas ir izcila dāvana kādam, kas augstu vērtē kvalitatīvu kafiju.

Citas līdzīgas dāvanu idejas smelies FromMe.lv dāvanu karšu portālā Ražots Latvijā kategorijā.

Komentēt