Atpūta Rīgā ar bērniem

no

Ir svarīgi pavadīt laiku kopā ar saviem bērniem ārpus ikdienā ierastajiem notikumiem un lokācijām. Bērni noteikti novērtēs vecāku iespēju izrauties no darbiem un doties kopīgās izpriecās vai piedzīvojumos.

Lai arī Rīga ir plaša un pilna ar dažādām izklaides iespējām, nolēmām tev atvieglot aktivitāšu meklēšanas procesu. Esam apkopojuši dažādas izklaides iespējas Rīgā, kas būs interesanti pavadīts laiks kopā ar bērniem.

Šajā rakstā aktivitāsu idejas sadalītas sekojošās sadaļās:

Izglītojošai dienai Rīgā

Domājot par to, ko darīt Rīgā ar bērniem, esam nonākuši pie izglītojošām aktivitātēm kā prioritāti. Rīgā ir daudz dažādi muzeji un apskates vietas, kur doties ar bērniem būs gan interesanti, gan arī lietderīgi.

Latvijas Nacionālais dabas muzejs

atputa riga ar berniem

Muzeju apmeklēšana ir ļoti svarīga, īpaši bērnībā. Taču nereti muzeji bērniem var asociēties ar ko garlaicīgu un vienmuļu, tāpēc ir svarīgi jau no pašas bērnības vest savus bērnus uz interesantiem muzejiem. Uzreiz prātā nāk Latvijas Nacionālais dabas muzejs, kas ļaus bērnam iepazīt dabu un apskatīt visdažādāko sugu dzīvniekus.

Muzeju iespējams apmeklēt gan pašiem, gan arī ar gida klātieni. Ja vecāki jūtas pietiekoši zinoši un bērniem labāk patiks uzzināt ko jaunu no vecākiem, var doties arī ģimenes pulkā. Jāpiebilst, ka viena muzeja apmeklējuma laikā nav iespējams pamatīgi iepazīties ar visām ekspozīcijām, tādēļ iesakām izvēlēties konkrētu tēmu, kurai pievērst padziļinātu uzmanību. 

Latvijas Nacionālais dabas muzeja lokācija

Šokolādes meistarklase no Taste Caps

sokolades meistarklase gimenei

Tas nav noslēpums, ka bērniem ļoti garšo saldumi. Tad nu lielisks veids, kā bērnam iemācīt ko jaunu, ir vistiešākajā mērā to sasaistīt ar saldumiem. Laba ideja ir kopīga šokolādes meistarklase visai ģimenei, kuras laikā būs iespēja kopīgiem spēkiem veidot savas šokolādes tāfelītes.

Taste Caps šokolādes meistarklasē visu ģimeni sagaidīs interesanti fakti un stāsti par šokolādi un to, kā tā top CAPS! šokolāde fabrikā. Savus sagatavotos gardumus, protams, varēs ņemt līdzi un atrādīt citiem mājiniekiem.

Taste Caps lokācija

Rīgas Motormuzejs

rigas motormuzejs

Meklējot aktivitātes visai ģimenei, Rīgas Motormuzejs ir lieliska vieta. Te varēs apskatīt dažādus automobiļus, kas interesanti būs gan bērniem, gan arī vecākiem. Motormuzejs ir Baltijā lielākais, daudzveidīgākais un tehnoloģiski modernākais.

Tas ir bērniem ļoti draudzīgs, jo piedāvā doties aizraujošā piedzīvojumā, kur ne tikai paskatīties uz skaistām mašīnām, bet arī uzzināt interesantus faktus. Piemēram, par to, kāpēc gumijas bumbiņas atlec un kā citroni var ražot elektrību.

Rīgas Motormuzejs ir parūpējies par foršu piedāvājumu, lai atpūta ar bērniem būtu patīkama un vērtīga vienlaikus.

Rīgas Motormuzeja lokācija

Izlaušanās istaba visai ģimenei

atputa riga ar berniem

Izlaušanās istabas jeb kvesti ir moderns izklaides veids, kas piemērots aptuveni 4 cilvēku grupām. Tā ir spēle, kuras galvenais mērķis ir izlauzties no istabas. Tas jāpaveic stundas laikā, meklējot dažādas norādes, apslēptās atslēgas, minot mīklas utt. Tas ir īstens komandas darbs, kas būtu jāpaveic visai ģimenei darbojoties kopā.

Ja bērni jau ir paaugušies un vēlas iejusties detektīvu lomā, tad šī varētu būt lieliska izklaide visai ģimenei kopā. Var izvēlēties kvestu pēc vēlamās tematikas – ir kvesti ar dažādu varoņu tēmām, zinātniskie, šausmu kvesti utt.

Kvests ir arī lieliska dāvana ģimenei svētkos. Piemēram, dāvanu karte Kvests pēc izvēles ļaus ģimenei izvēlēties izlaušanās istabu no 5 dažādiem uzņēmumiem Rīgā.

Laimas šokolādes muzeja apmeklējums

laimas sokolades muzejs

Vel viena gardumu karaliste ir visiem zināmais un populārais Laimas šokolādes muzejs. Tā ir bērnu paradīze, jo kopīgiem spēkiem iespējams veidot visdažādākos gardumus un redzēt, kā notiek ikdienā iecienītu gardumu ražošana. Te gan ļoti interesanti ir doties gida pavadībā, lai spētu redzēt aizraujošos ražošanas procesus.

Laimas šokolādes muzejs ir perfektā vieta, kur svinēt arī bērnu dzimšanas dienu. Klasiskās dzimšanas dienas svinības te norit ar gardo šokolādes dzērienu, šokolādes pasaules izzināšanu, svētku kūkas dekorēšanu un īpašo konfekšu pagatavošanu pašu rokām. 

Laimas šokolādes muzeja lokācija

Latvijas Zinātņu akadēmijas skatu laukums

latvijas zinatnu akademija

Veidu, kā nodrošināt interesantas aktivitātes bērniem un visai ģimenei, ir ļoti daudz. Tiem, kas nebaidās no augstuma, piedavājam doties uz skatu laukumu Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Pēc biļešu nopirkšanas, ir jādodas uz liftu un jābrauc uz 15. stāvu. Tad vēl divi stāvi ir jākāpj ar kājām, līdz būsiet galā – uz skatu laukuma. Varēsiet baudīt skaistu skatu uz Rīgas centru un Daugavu.

Par izglītojošu šo atpūtu saucam tādēļ, ka bērniem būs iespēja ieraudzīt pilsētu no augšas. Tas ir labs veids, kā trenēt spēju orientēties un atrast lokācijas. Vecāki varētu saviem bērniem parādīt un iemācīt atpazīt dažādas Rīgas vietas – piemēram, Dzelzceļa tiltu, Nacionālo bibliotēku, Centrāltirgu u.c.

Latvijas Zinātņu akadēmijas lokācija

Aizrautīgā ilūziju muzeja Illusion Rooms apmeklējums

iluziju muzejs

Vēl viens aizraujošs muzejs, ko noteikti iesakām apmeklēt, ja nezini, ko darīt Rīgā ar bērniem, ir Illusion Rooms. Tas ir aizraujošs ilūziju muzejs, kas ļaus apskatīt un arī izmēģināt visdažādākās ilūzijas. Tās, protams, varēs arī nofotografēt atmiņām. 

Tur būs iespēja apskatīt tādas telpas kā attēlā redzamā Kājām Gaisā, Tornado tuneļa telpa, Disco istabu, mirguļojošo Spoguļu labirintu un citas. Šī vieta ir pilna ar maģiju un bērni to bez šaubām novērtēs.

Illusion Rooms lokācija

Rīgas Dzelzceļa vēstures muzejs

Rigas Dzelzcela muzejs

Ja jūsu bērnus aizrauj vilcienu pasaule, tad īstā vieta, kur doties elpu aizraujošā ekskursijā, būs Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs. Tur ir pieejamas dažādas aktivitātes bērniem, kas parūpēsies par to, lai jūsu atpūta Rīgā būstu interesanta un izglītojoša.

Izmantojot īpašās medību kartes, ģimenes var iepazīt stacijas dežuranta darbu, kā arī iekāpt vilciena vagonā un klausīties vilcienu stāstus, skatīties filmas un rotaļāties rotaļu laukumos.

Bērniem ieejas biļetes ir bez maksas.

Rīgas Dzelzceļa muzeja lokācija

Jautras izklaides iespējas Rīgā

Visvairāk bērni vēlas izklaidēties – ja to var darīt ar draugiem vai ģimeni, tas ir vēl jo īpašāk. Galvenais izklaides pamata mērķis visbiežāk ir kārtīgi iztrakoties un izbaudīt kārtīgu piedzīvojumu. Lūk, mūsu ieteikumi.

Virtuālās realitātes izbaudīšana VR Gaming

virtuala realitate

Virtuālā realitāte ir moderns un pavisam jauns izklaides veids, kas bērniem noteikti patiktu. Uzņēmums VR Gaming piedāvā iespēju ne tikai izbaudīt virtuālo realitāti, bet darīt to aizraujošā veidā – spēlējot dažādas spēles.

Uz vietas ir pieejamas vairākas telpas, kur iespējams privāti izmēģināt VR pakalpojumus. Ir pieejamas arī telpas ar speciāli aprīkotām autosacīkšu vietām, ja nu gribās izmēģināt tieši sacīkšu spēles. Te varēs izvēlēties no 10 dažādām spēlēm, kas iekļauj piedzīvojumus, šaušanu, boksa spēli, zombijus un daudz ko citu.

VR Gaming lokācija

Apollo Skypark apmeklējums

skypark apollo

Apollo Skypark ir jauna vieta, kur atpūta ar bērniem Rīgā uzņem jaunus pagriezienus. Tas ir lielākais iekštelpu izklaides centrs Baltijā, kas atrodas tirdzniecības centrā “Domina Shopping”.

Skypark piedāvājums ir ļoti plašs, mēs pat teiktu milzīgs – te ir aktivitātes visai ģimenei! Ja Latvijas bērniem būtu Disnejlenda, tad Skypar nav tālu no tā. Atrakciju parkā ir batutu centrs, autodroms, kinoteātris un bērnu atrakciju pilsētiņa četrstāvu mājas augstumā.

Apollo Skypark lokācija

Brauciens ar drifta tricikliem

drifta halle

Drifta halle piedāvā kārtīgi iztrakoties ar drifta tricikliem iekštelpās veidotā 3000 kv/m plašā trasē. tricikli piedāvā ikvienam izbaudīt kontrolētu sānslīdi bez iepriekšējas pieredzes vai īpašas sagatavošanās. Viss, kas tev ir vajadzīgs, ir labs garastāvoklis, vēlme sacensties un ķert adrenalīnu!

Šie tricikli ir aprīkoti ar elektrodzinēju, kas spēj attīstīt 1000 W maksimālo jaudu un sasniegt līdz pat 50 km/h lielu ātrumu. Īpaši izstrādātā ritošā daļa ļauj kontrolēt vadāmību arī sānslīdes režīmā. Drifta hallē iespējams arī svinēt bērnu ballītes. Wolftrike tricikli ir paredzēti bērniem augumā no 125cm, taču tāpat iespējams izmantot arī citas aktivitātes, kas pieejamas pilnībā visiem. 

Drifta halles lokācija

Bambino atrakcijas – vieta rotaļām

bambino atrakcijas

Un ja gribās bērnu aizvest uz stundiņu vai divām parotaļāties, tad Bambino Atrakcijas ir īstā vieta. Šis bērnu rotaļu centrs atrodas Rīgā, Slokas ielā. Tas piedāvā dažādas rotaļas par 15 EUR stundā vienam bērnam. Par diviem bērniem tas jau būs 10 EUR stundā, un par trīs un vairāk – 8 EUR stundā.

Šī vieta rīko arī bērnu ballītes, kad telpas ir iespējas pilnībā iznomāt. Tad var uzlūgt ciemos arī dažādus animatorus, kas bērnus izklaidēs visas ballītes laikā – klaunus, princeses, burvjus, iemīļotāko multeņu varoņus utt.

Bambino atrakciju lokācija

LIDO Krasta atpūtas centrs

lido atputas centrs

Ja nezini, ko darīt Rīgā ar bērniem, tad krasta ielas LIDO vienmēr ir droša izvēle. Tajā ir tik daudz aktivitātes visai ģimenei. LIDO ir kā latviešu Disnejlenda, kur doties brīvdienās kopā ar ģimeni gardi paēst un kārtīgi izklaidēties. Tā ir labākā vieta, kur doties saulainā laikā, lai vecāki varētu baudīt plašo latviešu virtuves ēdienu klāstu, kamēr bērni varētu izbaudīt dažādas atrakcijas.

Atpūtas centrā LIDO Krasta ielā varēs atrast tādas aktivitātes bērniem kā karuseļi, batuts, autodroms, mini mašīnītes, velokarti, piepūšamās laiviņu atrakcijas, kā arī balvu šautuve. Pieejamās aktivitātes, protams, atkarīgas no sezonas. Vasarās LIDO teritorijā ir skaistas strūklakas, kamēr ziemā acis priecē milzu krāšņā egle.

LIDO krasta lokācija

Jump Space izklaides parks

jump space

Pavisam netālu no iepriekš minētā LIDO atrodas arī nākošā izklaides iespēja – Jump Space parks. Tas piedāvā iespēju pamēģināt pašiem, kā tas ir lidot batutu parkā Jump Space Riga – pirmajā 1600 m2 plašajā batutu parkā Latvijā.

Apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var apmeklēt parku, ir ierobežots. Pirms lēkāšanas tiek novadīta iesildīšanās kopā ar drošas lēkāšanas noteikumu izskaidrošanu, kā arī rekomendāciju vilkt īpašās zeķes. Kad drošības instruktāža izieta, laiks kārtīgi iztrakoties un atstāt visu lieko enerģiju uz batutiem!

Aizraujošas aktivitātes bērniem bieži vien ir tās vienkāršākās!

Jump Space lokācija

Playoff arēna futbola cienītājiem

playoff arena

Playoff arēna ir vieta, kur iespējams baudīt dažādas aktivitātes visai ģimenei. Īpaša uzmanība te tiek pievērsta futbola laukumam – ne velti šo sauc par futbola paradīzi. Šeit esošie futbola lauki ir ar mākslīgās zāles pārklājumu, savukārt apkārt laukumam ir borti un tīkls. 

Iespējams rīkot arī bērnu ballītes futbola entuziastiem. Papildus tam ir arī īpašie ģimenes dienas piedāvājumi, kad iespējams kopīgi izmēģināt vairāk kā 100 dažādas spēles. Garlaicīgi šeit noteikti nebūs, tas ir skaidrs!

Atpūta ar bērniem Rīgā var būt aktīva un interesanta. Meklējot aizraujošākus atpūtas veidus, šī ir lieliska opcija.

Playoff arēnas lokācija

Ekstrēmu sajūtu lidojums ar deltaplānu

lidojums ar deltaplanu

Lidojums ar deltaplānu ir lieliska izklaide, kas piemērota bērniem vai nu jau jauniešiem no 14 gadu vecuma. To drīkst darīt vecāku klātbūtnē ar atļauju. Veselu 20 minūšu ilgs lidojums ar deltaplānu virs Rīgas notiek pieredzējuša pilota vadībā. Tas ir īstena sapņa piepildījums tiem, kam nav bail no augstuma!

Ja kādreiz esat velējušies izmēģināt lidojumu no putna skatiena, tad iesakām izmēģināt lidojumu ar deltaplānu. Tā varētu būt lieliska dāvana bērnam svētkos!

Vislabākais veids, kā šādu dāvanu uzdāvināt, ir ar dāvanu karti Lidojums ar deltaplānu. Atpūta Rīgā un no augsta lidojuma? Izklausās tieši laikā!

Kino apmeklējums 

kino apmeklejums berniem

Kino iespēja nebūt nav pieejamas katrā Latvijas pilsētā, tāpēc nereti lielākā izklaide Rīgā var būt arī kino apmeklējums. Galu galā tā nav tikai filma vai multene, bet gan vesela pieredze. Gards popkorns ar garšvielām, načo ar siera mērci, saldumi un viss pārējais. Bērniem tas viss ir tik pat svarīgs, cik pašas filmas apskatīšana!

Kino teātru Rīgā ir visa daudz. No populārajiem notiekti var izvēlēties Rīga Plaza esošo Multikino, Stockmann esošo Forum Cinemas, Akropolē esošo Apollo kino vai Alfas Cinamon kino. Intersantākai pieredzei var apskatīt arī Kino Bize, K suns vai elegantā Splendid palace.

Fun Park atrakcijas

fun park atrakcijas

Fun Park ir jauns, aizraujošs un izklaides iespējām bagāts atrakciju parks bērniem. Tas ir viens no lielākajiem iekštelpu atrakciju parkiem visā Baltijā. Veselu 1300 m2 plašajā parka teritorijā sev piemērotas izklaides atradīs dažādu vecumu bērni. 

Te ir plaši kāpelēšanas džungļi, 9 slidkalniņi (ieskaitot superaugsto – 4m), 6 dažādi batuti, bumbu baseini un 90m2 liels rotaļu laukums pašiem mazākajiem bērniņiem. Ir arī īpaša atpūtas telpa ar TV, kas paredzēta vecākiem.

Fun Park lokācija

Atpūta dabā ar bērniem

Kad ārā ir labs laiks, jāmēģina pēc iespējas biežāk doties dabā. Bērniem ikdienā svaigs gaiss ir ļoti būtisks, tāpēc ieteicams arī kopīgo ģimenes laiku pavadīt dabā. Esam apkopojuši dažus lieliskus piedāvājumus, kā interesanti pavadīt laiku ārpus telpām.

Esena pārdaugavas dārzi

esena darzi berniem

Lieliska vieta, kur doties baudīt svaigu gaisu un jautras atrakcijas, ir Esena dārzi pārdaugavā. Tas ir nedaudz ārpus Rīgas centra, taču aizbraukt uz šejieni noteikti ir iespējams. Sajūta ir kā pavisam ārpus Rīgas – visapkārt ir zaļš, laukumi ir plaši un izklaides iespējas nebeidamas.

Ar visu ģimeni bērni te varēs baudīt dažādas aktivitātes, sākot ar ūdens pilsētu, gaisa takām, velo kartiem, kā arī dažādām āra spēlēm. Šeit īpaši interesanti būtu rīkot bērnu ballītes ar vecākiem.

Esena dārzu lokācija

Izbrauciens ar katamarānu pa Rīgas kanālu

katamarani rigas centra

Rīgas kanāls ir vieta, kur izbaudīt dažādus ūdens priekus. Ģimenei ar bērniem piemērotākais variants varētu būt kopīgs izbrauciens ar katamarānu cauri Rīgas centram. Šī maršruta laikā izdosies redzēt leģendāro Centrāltirgus rajonu, grezno arhitektūru Vecrīgā, kā arī industriālo vidi Andrejostas teritorijā.

Pats interesantākais ir tas, ka katamarānu vadība ir visai vienkārša, tāpēc arī bērni varēs piedalīties stūrēšanā. Šī izklaide parasti ir pieejama pašā Rīgas sirdī, Bastejkalna kanāla piestātnē.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza apmeklējums

rigas zoodarzs

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir daudzu bērnu iemīļots maršruts. Te ir visdažādākie dzīvnieki. Un, ja izdodas sākt zoodārza apmeklējumu jau no rīta puses, var gadīties trāpīt arī uz dzivnieku barošanas paraugdemonstrējumiem. Viena no iecienītākajām vietām zoodārzā ir visu iemīļotā Tropu māja un nu jau nesen izremontētā Savannas zona.

Iespējami īpaši gida pakalpojumi grupām, arī ģimenēm pēc iepriekšējas vienošanās. Tad varēs izbaudīt zooloģiskā dārza apmeklējumu uzzinot interesantus faktus no gida par dzīvnieku ikdienu, kā arī izdosies iegūt dažādus pārsteigumus no gida somas.

Tā kā zooloģiskais dārzs atrodas Mežaparkā, tā apmeklējumu var apvienot arī ar pastaigu vai Mežaparka rotaļu laukuma apciemošanu.

Rīgas Zooloģiskā dārza lokācija

Brauciens ar kuģīti pa Daugavu

brauciens ar kugiti

Vel viena ūdens aktivitāte, ko izbaudīt kopā ar visu ģimeni, ir brauciens ar kuģīti. Tas ir īpaši labs izklaides veids, ja Rīgā daudz kur jau būts. Tad šis būs pavisam jauns pārvietošanās veids un iespēja palūkoties uz ierasto no pavisam cita skatu punkta.

Uz kuģīša varēs baudīt vēju matos un labi pavadīt laiku. Iespējams pasūtīt arī dzērienus un uzkodas, dažādus gardumus.

Kuģīši atrodas krastmalā

Pik Nik atrakciju parks ar privāto zoodārzu

pik nik parks

Pik Nik parks ir vienīgais šāda koncepta ģimenes atrakciju parks Latvijā ar piknika vietām kokos – TREEHOUSE stilā. Te ir dažādas izklaides iespējas bērniem visos vecumos. Visvairāk iecienītākās ir ūdens atrakcijas, kā, piemēram, slidkalniņi. Šajā vietā bērnus priecēs arī mini zoodārzs ar kaziņām, trušiem, alpakām un citiem zvēriem. 

Pik Nik dibinātāji tic, ka kopīgi pavadītais laiks spēj satuvināt ģimenes un padarīt stiprākas draudzības saites. Viņi zina arī to, cik nepieciešama veselībai ir sporta aktivitāte un laika pavadīšana brīvā dabā. Tieši tā iemesla dēļ arī radās šis aktivitāšu parks, kas ir daudzu ģimeņu iecienīts brīvdienu galapunkts!

Pik Nik parka lokācija

Veikparks un ūdens atrakciju parks Mārupē

veikparks marupe

Mārupē, vien 20 minūšu attālumā no Rīgas centra, atrodas lielākais ūdens atrakciju parks visā Baltijā. Tas ir redzams šajā attēlā, lai arī jāpiemin, ka galvenokārt šis ir veikparks. Tajā ir trīs veikborda braukšanas trases, tā kā šeit labi pavadīt laiku varēs visā ģimenes lokā.

Papildus šeit ir pieejamas arī tādas aktivitātes kā pirtiņa un lieli SUP dēļi, lai var izbaudīt arī mierpilnas ūdens aktivitātes. Ir arī vasaras bārs un kafejnīca.

Mārupes veikparka lokācija

Centra sporta kvartāls, bērnu rotaļu laukums

sporta kvartals

Vieta, kur bērni var kārtīgi izskrieties un labi pavadīt laiku, ir bērnu rotaļu laukumos. Rīgas centrā jau kādu laiku viens no apmeklētākajiem parkiem ir Centra sporta kvartāls. Attēlā redzams, cik liela platība šim parkam ir atvēlēta. Te bērni varēs skriet, iet, rāpties un braukāties visas dienas garumā.

Šis rotaļu laukums ir sadalīts dažādās nodaļās – te ir futbola laukums, volejbola tīkli, skeitparks, kas piemērots dažāda līmeņa skeita entuziastiem. Un, protams, pati rotaļu zona, kur var šūpoties, slidināties lejā pa slidkalniņiem, rāpties pa zviedru sienām un daudz ko citu.

Centra sporta kvartāla lokācija

Cerams, ka šis raksts tev ir bijis noderīgs un tagad tu zini, ko darīt Rīgā ar bērniem un kā viņus izklaidēt! Dažus no šiem piedāvājumiem iespējams arī uzdāvināt, par ko ieskaties saitē Dāvanas bērniem.

Vēl citas idejas atradīsi mūsu lielajā ideju rakstā Ko darīt Rīgā, kur vari iedvesmoties arī par vietām, kur gardi paēst.

Komentēt