10 lietas, kas jāņem līdzi pārgājienā

no

Aktīvā atpūta un pārgājieni ir lielisks veids, kā relaksēties, aizmirst par darba, ikdienas pienākumiem un nodoties dabas baudīšanai. Daba ir lielisks avots, kur smelties spēku un iedvesmu jauniem darbiem un mērķiem. Lai piedzīvojumi dabā būtu pēc iespējas patīkamāki, mēs iesakām padomāt par tūrisma precēm, kas jāņem līdzi pārgājieno un ko pirms došanās pie dabas iegādāties.

Šajā rakstā ir apkopotas 10 lietas, kas jāņem līdzi pārgājienā.

1. Guļammaiss

Ja vēlaties ne tikai doties pārgājienā, bet arī nakšņot pie dabas, tad noteikti ir jāpadomā par kvalitatīvu un sezonai atbilstošu guļammaisu. Populārākie ir aploksnes jeb segas tipa guļammaisus un kokona jeb mūmijas tipa guļammaisi. Plašajā mūsdienu klāstā atradīsiet guļammaisus ar visdažādāko pildījumu veidiem.

Komfortablākie ir ar sintepona, dūnu un silikona pildījumu. Pirms guļammaisa iegādes noteikti iepazīstieties ar informāciju, kādai āra temperatūrai izvēlētais guļammaiss ir paredzēts.

2. Telts

Protams, patīkamā laikā var gulēt guļammaisā zem klajas debess, bet visdrīzāk, ka jūs vēlēsieties pārnakšņot maksimāli komfortabli, tātad teltī. Telts varētu būt lieta numur divi, ko ņemt līdzi dodoties pie dabas. Svarīgi saprast, cik cilvēki teltī nakšņos, līdz ar to vieglāk būs izdarīt izvēli.

3. Ūdens pudele

Gan ikdienā, gan dodoties garās pastaigās ir jāpadomā par to, kā līdzi paņemt pietiekamu ūdens daudzumu. Īpaši, ja pie dabas dodaties vasaras sezonā.

Ūdens pudeles ir pieejamas no dažādiem materiāliem. No vara, plastmasas, stikla. Jāsaka, ka no nosauktajām vieglākās būs vara un plastmasa pudeles. Daudz staigājot ir jāņem vērā, lai mugursomas saturs būtu pēc iespējas praktiskāks un vieglāks.

4. Ugunskura trauki

Pēc garas pastaigas visdrīzāk, ka ikviens no jums domās par gardu maltīti. Āra apstākļos to pagatavot var būt nedaudz izaicinoši, bet gatavošanas procesu noteikti atvieglos speciāli trauki, ugunskura vieta un piederumi, kas ir ne tikai ērti lietošanā, bet arī ļoti viegli.

5. Tūrisma gāzes plīts

Ja ēdiena gatavošanu uz ugunskura jūs izslēdzat, tad ir jādomā alternatīva, kas varētu būt tūrisma gāzes plīts. Jums nav jādomā, kur iegūt malku, kā iekurināt, jo tūrisma gāzes plīti iekurināt ir elementāri. Jums atliek tikai domāt par to, kā pagatavot gardu un spēcinošu maltīti.

6. Binoklis

Iespējams, ka jūsu mērķis ir ne tikai pastaiga, bet arī putnu un dzīvnieku vērošana, ko ar neapbruņotu aci izdarīt nebūs nemaz tik viegli. Šim mērķim lieciet somā binokli, kas palīdzēs saskatīt un iepazīt dzīvnieku pasauli.

ko ņemt līdzi pārgājienā

7. Kompass

Protams, mūsdienās kompass var nelikties kā primārais priekšmets, ko ņemt dodoties pie dabas. Bet drošībai kompass būtu jāliek somā, situācijā, ja mobilais telefons izlādējas, bet ceļš līdz galamērķim nav skaidrs.

Laba alternatīva var būt arī viedpulkstenis, kas palīdzēs orientēties. Par to vairāk lasi rakstā Populārākie viedpulksteņi 2022. gadā.

8. Pretodu līdzekļi

Vasaras pastaigas un pārgājieni var būt ļoti romantiski, bet šajā sezonā jārēķinās, ka pārgājiena neatņemama sastāvdaļa būs odi un dažādi insekti. Nodrošinieties laicīgi un iegādājieties moskītu lampu vai kādu izsmidzināmu līdzekli, kas atbaidīs odus un moskītus.

9. Tūrisma krēsls

Ēri un kompakti tūrisma krēsli pēc garas pastaigas būs ļoti noderīgi, lai atpūtinātu kājas un muguru. Tūrisma krēsli ir ērti saliekami un viegli, līdz ar to neradīs papildus smagumu Jūsu nesamajam.

10. Piknika paklājiņš

Vai tas būtu jūras krasts, meža ieloks, pļava vai kāda cita viena, allaž noderēs piknika paklājiņš, lai jebkurā brīdī var apstāties, atpūsties un ieturēt maltīti, lai būtu jauda nonākt līdz galamērķim.

Plānojot pārgājienu svarīgi pievērst uzmanību ne tikai maršrutam, bet arī visam, ko vēlaties nest līdzi jeb somas saturam. Pārskatiet somas saturu vairākkārt un iztēlojaties, vai to vēlēsieties nest arī tad, kad līdz gala punktam būs palikuši divdesmit kilometri.

Ceram, ka šis raksts tev bija interesants un nu jau zini, kas jāņem līdzi pārgājienā!

Lai izdodas lieliska atpūta dabā!

Komentēt